Kobieca lub męska reprezentacja zagra w Ostrowcu!

W Ostrowcu Świętokrzyskim przebywał prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, nota bene rodowity ostrowczanin i absolwent THM, Jacek Kasprzyk.

Wraz z prezesem siatkarskiego KSZO Tomaszem Półgrabskim i dyrektorem MOSiR Mariuszem Rokitą spotkał się z prezydentem Jarosławem Górczyńskim, z którym rozmawiał o możliwości rozegrania w naszym mieście atrakcyjnych meczów z udziałem polskich zespołów reprezentacyjnych.
-Przywożę do mojego rodzinnego miasta dobre wieści ? mówi Jacek Kasprzyk, prezes PZPS. ?Staramy się z panem prezydentem, władzami KSZO i dyrekcją MOSiR, by w Ostrowcu zagościła siatkówka na najwyższym poziomie. Oczywiście, prowadzimy bardzo wstępne rozmowy. Wszystko opiera się na finansach. Pod uwagę brane są do rozegrania w Ostrowcu w 2017 roku kwalifikacje do mistrzostw świata kobiet (turniej sześciu drużyn który rozegrany zostanie na przełomie maja i czerwca) lub World Grand Prix, czyli odpowiednik męskiej Ligi Światowej. Bierzemy także pod uwagę mecze sparingowe pierwszej reprezentacji mężczyzn przed mistrzostwami Europy lub mecze pierwszej reprezentacji kobiet także przed mistrzostwami Europy. Myślę, że któraś z tych imprez trafi do Ostrowca Świętokrzyskiego ? powiedział Jacek Kasprzyk.
-Nasi mieszkańcy i sympatycy siatkówki z przyjemnością zobaczyliby mecze w wydaniu polskiej reprezentacji kobiet i mężczyzn, ponieważ kibice w Ostrowcu Świętokrzyskim kochają sport i siatkówkę – mówił prezydent, Jarosław Górczyński. Nasze miasto posiada odpowiednią infrastrukturę sportową i jest przygotowane do organizacji tego typu imprez sportowych.
-Ostatnio w Ostrowcu rozgrywany był towarzyski mecz Polska – Francja, były pełne trybuny, a organizacyjnie wszystko było zapięte na ostatni guzik ? przypomina prezes siatkarskiego KSZO, Tomasz Półgrabski. -Razem z prezesem Jackiem Kasprzykiem byliśmy w ostrowieckiej SMS i Szkolnym Ośrodku Siatkarskim. Możemy się pochwalić realizacją klasycznego, opartego na modelu piramidy, procesu szkolenia ? od IV klasy szkoły podstawowej po zespół Orlen Ligi.
-Mamy obiekty, doświadczenie i ludzi, którzy potrafią organizować profesjonalne zawody sportowe ? podkreśla dyrektor MOSiR, Mariusz Rokita. -Siatkówka jest sportem rodzinnym i na pewno mecz reprezentacji zgromadzi pełną halę kibiców.
(DaK)

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *