Bal Wszystkich Świętych

Już po raz drugi kadra nauczycielska Katolickiego Zespołu Edukacyjnego w Ostrowcu Św., prowadzonego przez siostry Franciszkanki Rodziny Maryi, zorganizowała dla swoich uczniów Bal Wszystkich Świętych.
Jest alternatywą dla Halloween. W tym roku przebiegał on pod hasłem ?Świętość zwycięża?, a myślą przewodnią były słowa abpa ks. Andrzeja Dzięgi ?Święci zawsze są dla nas szkołą pięknych postaw miłości?.
Bal uroczyście otworzyła dyrektor szkoły s. Zofia Kuska, a imprezę wspaniale poprowadziły: Monika Wielgus, Angelika Szczepanowska i Katarzyna Rokośna, które wcieliły się w postaci: św. Moniki, św. Jadwigi i św. Katarzyny z Sieny. Na parkiecie wirowały dzieci w niezwykłych aranżacjach strojów świętych postaci przygotowanych przy wsparciu rodziców, a także nauczyciele szkoły oraz przybyli gości – radne Marta Woźnicka – Kuzdak i Agnieszka Rogalińska.
Imprezie towarzyszyły prezentacje strojów w pokazie świętej mody, quiz o świętych postaciach oraz konkurs na najpiękniejszą szatę. W tej konkurencji zwyciężyli: Wiktoria Kania przebrana za św. Teresę i Jan Karbowski, który wcielił się w św. Michała Archanioła. Dzieci za niezwykłe prezentacje otrzymały upominki ufundowane przez prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego.
Całości występów dopełnił przedstawiony przez uczniów skecz pt. ?Gdzie jest św. Józef?, który wywołał szerokie uśmiechy wśród szkolnej publiczności. Finałem imprezy były radosne pląsy i tańce przy żywiołowej muzyce.

(am)

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *