Nowy rozkład. Więcej pociągów z Ostrowca do Krakowa!

11 grudnia 2016 roku w Polsce i w większości krajów Europy zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów.

Mieszkańcy wielu regionów kraju zyskają sporo nowych połączeń. Przewozy Regionalne każdego dnia będą oferowały swoim podróżnym średnio ponad 1800 pociągów regionalnych i aglomeracyjnych.
Jak się dowiedzieliśmy więcej będzie bezpośrednich pociągów z Kielc do Krakowa i Częstochowy oraz z Sędziszowa do Katowic. Od  1 stycznia 2017 roku uruchomionych zostanie 5 bezpośrednich połączeń z Ostrowca Świętokrzyskiego do Krakowa oraz podwojeniu ulegnie liczba pociągów na trasie Skarżysko-Kamienna ? Ostrowiec Świętokrzyski. Pasażerowie mogą się także spodziewać krótszego czasu przejazdu z Kielc do Włoszczowy (o około 5 min.) i Częstochowy (o około 10 min.). Na niektórych odcinkach zwiększeniu ulegnie prędkości pociągów do 130 km/h. Utrzymany zostanie wakacyjny, weekendowy pociąg Kielce ? Sandomierz. Kontynuowane będą prace modernizacyjne na liniach Skarżysko-Kamienna ? Kielce ? Sędziszów, Sędziszów ? Sosnowiec i Kielce ? Częstochowa.
Jak informują Przewozy Regionalne sp.z o.o Oddział Świętokrzyski z siedzibą w Skarżysku Kamiennej, w ofercie przewoźnika znajdą się także pociągi łączące sąsiadujące ze sobą regiony oraz kursy do miejscowości turystycznych.
Nowy rozkład jazdy pociągów regionalnych i przygranicznych został stworzony zgodnie z zamówieniem samorządów wojewódzkich. Projektując siatkę połączeń i ustalając częstotliwość kursowania pociągów, organizatorzy przewozów brali pod uwagę możliwości finansowe, opinie i sugestie mieszkańców regionów oraz uwarunkowania techniczne i organizacyjne. Jako przewoźnik wspólnie z samorządami dążymy do stworzenia rozkładu jazdy, który w możliwie największym stopniu zaspokaja potrzeby lokalnej społeczności. Od 11 grudnia na trasy kolejowe będzie wyjeżdżało średnio ponad 1800 pociągów Przewozów Regionalnych. W naszej ofercie pojawi się ponad 70 nowych połączeń, a dzięki inwestycjom zrealizowanym przez zarządcę infrastruktury na niektórych trasach skróci się czas podróży oraz powstaną nowe przystanki kolejowe.
-Nowy rozkład jazdy pozwoli nam jeszcze lepiej realizować swoją podstawową misję: umożliwiać mieszkańcom większości regionów Polski sprawny i wygodny dojazd do szkoły, na uczelnie, do pracy. Pociągi Przewozów Regionalnych obsługują duże aglomeracje, trasy lokalne i międzyregionalne, zatrzymując się po drodze nawet w najmniejszych miejscowościach, także tych pomijanych przez komercyjnych przewoźników autobusowych. Jesteśmy częścią codziennego życia wielu Polaków ? mówi Mikołaj Turowski, rzecznik prasowy spółki.
Nowy rozkład jazdy w pigułce:
?Średnio ponad 1800 pociągów każdego dnia
?Ponad 70 nowych połączeń
?Powrót pociągów na kilka nieobsługiwanych dotychczas tras
?Połączenia lokalne, aglomeracyjne, międzyregionalne i przygraniczne (Białoruś, Czechy, Litwa, Niemcy)
?Krótszy czas podróży na niektórych trasach i nowe przystanki kolejowe
?Przekazanie przez samorządy obsługi wybranych tras innym przewoźnikom kolejowym
?Utrudnienia spowodowane pracami modernizacyjnymi prowadzonymi na części linii kolejowych (niezależne od przewoźnika)

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Nowy rozkład. Więcej pociągów z Ostrowca do Krakowa!

  • 04/12/2016 at 10:09
    Permalink

    Ale macie zryty betonowy czerep!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!……………………. Wakacyjny jeden pociąg widmo wychodzący rano a przyjeżdżający dopiero wieczorem ……………….. to tak jak kiedyś na dzikim zachodzie w USA …………….. Pytanie czy to dla jaj czy tylko na złość ludności mieszkających przy wiślanych miejscowości nieopodal Sandomierza……………………. Aha pewnie to standardowo tylko dla ,, elyty ,, mającej zawsze czas na zwiedzanie i swoje fanaberie. Szkoda słów .

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *