Kram chce zwiększyć produkcję. Jest szansa na nowe miejsca pracy

W tym tygodniu w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się przetarg na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego gruntu położonego przy Alei Solidarności o łącznej powierzchni 0,72 ha.
Wiele wskazuje na to, że w gronie potencjalnych nabywców znajdzie się Kram Polska, producent folii PVC oraz opakowań dla przemysłu i gastronomii, który chce powiększyć swą przemysłową inwestycję w naszym mieście.
Już przed rokiem prezydent Jarosław Górczyński zapowiadał, że doprowadzi do sprzedaży kompleksu budynków socjalno – administracyjnych byłej montowni na terenie Starej Huty. Łączna powierzchnia użytkowa czterech czterokondygnacyjnych obiektów wynosi 3.000 m kw.
-Zależy mi, aby ten teren znów żył, a kolejne osoby znajdowały miejsca pracy – mówił wówczas prezydent. Na tę chwilę dokonujemy analiz, czy wcześniej należy rozebrać budynki i sprzedać sam grunt, czy też transakcję przeprowadzić w stanie obecnym.
Wszystko wskazuje na to, że ów teren w niedalekiej przyszłości może posłużyć firmie Kram Polska do powiększenia swej inwestycji w Ostrowcu Świętokrzyskim.
-Zamierzamy wystartować w tym przetargu, bo planujemy kolejne inwestycje w tym mieście -przyznał prezes Kram Polska, Zbigniew Przybysz. Na tę chwilę w naszej ostrowieckiej siedzibie zatrudniamy 83 osoby.
Pierwszy raz o firmie Kram Polska  w Ostrowcu Świętokrzyskim usłyszeliśmy na początku 2012 r., kiedy to został podpisany akt notarialny, a spółka zakupiła nieruchomości o pow. 2 ha na Starej Hucie, aby postawić halę produkcyjną. Początkowo firma zdecydowała się jednak na przejęcie zależnego wówczas od Interspeedu, ostrowieckiego przedsiębiorstwa ?Eko- Pak?, poruszającego się w tym samym segmencie odbiorców – różnego typu opakowań papierowych. Na jego podwalinach powstała spółka ?Optima Pack?, która została wchłonięta przez Kram Polska. W lutym 2015 r. Kram Polska swą produkcję przeniósł do nowoczesnej hali o pow. 3 tys. m kw. wraz z towarzyszącym jej budynkiem biurowym na terenie Starej Huty.
Kram Polska to jeden z wiodących producentów na rynku opakowań. Dziś produkuje zarówno dla branży spożywczej ? sklepów, czy sieci gastronomicznych, ale także dla branży chemicznej.

(pas)

Zbigniew Przybysz, prezes firmy Kram: -Produkujemy opakowania papierowe, które eksportujemy z Ostrowca Św. do około dwudziestu krajów na świecie. Nie ukrywamy też tego, że dla nas najważniejszy jest jednak rynek krajowy, ale nasze produkty trafiają np. do Szwecji, czy Danii.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *