W najbliższy weekend świąteczna zbiórka żywności

Świętokrzyski Bank  Żywności informuje, że 20. jubileuszowa , świąteczna zbiórka żywności  odbędzie się już w najbliższy weekend, czyli od  25 do 27 listopada.
To ogólnopolska  akcja podczas, której banki żywności zbierają artykuły spożywcze, które jeszcze przed świętami  są rozdzielane wśród najuboższych rodzin. Mieszczący się w Ostrowcu  Świętokrzyski Bank Żywności   co roku bardzo aktywnie uczestniczy  w tej akcji,  która spotyka się z bardzo pozytywnym oddźwiękiem wśród mieszkańców miasta.
Jak informuje Maria Adamczyk, prezes Świętokrzyskiego Banku Żywności, na terenie Ostrowca bożonarodzeniowa zbiórka będzie prowadzona w 25 placówkach handlowych. Będą to przede wszystkim  supermarkety znanych sieci handlowych ale i małe sklepiki. W zbiórce żywności tylko na terenie Ostrowca będzie brało udział około 400 wolontariuszy, w większości młodzież szkolna z opiekunami.
Prezes Maria Adamczyk przypomina,  że zbierane będą przede wszystkim  produkty z długim terminem przydatności, czyli kasze,  mąki, konserwy, oleje czy makarony. Ale  mile widziane będą też słodycze zapakowane w fabryczne opakowania. Zebrana żywność,  zgodnie z zasadami takich akcji,  zostanie  rozdzielona wśród mieszkańców tych miast w których prowadzona jest taka akcja. Tak więc, produkty jakie uda się zebrać w Ostrowcu trafią do mieszkańców  tego miasta.   
Prezes Adamczyk liczy, że dzięki zebranej żywności kilkaset rodzina z Ostrowca otrzyma jeszcze przed świętami paczki z produktami jakie uda się zebrać podczas tej weekendowej akcji.  Maria  Adamczyk dodaje,  że poza Ostrowcem,  świąteczna zbiórka żywności prowadzona będzie także w 15 miejscowościach naszego regionu, od Kielc poprzez Starachowice,  Skarżysko, Opatów,  Kunów, Osiek po Ożarów.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “W najbliższy weekend świąteczna zbiórka żywności

 • 23/11/2016 at 18:47
  Permalink

  a potem bogacze busami przyjeżdżają po jedzenie ….

  Reply
 • 24/11/2016 at 14:39
  Permalink

  Rokrocznie przekazuję w tych akcjach produkty o wartości 15-30 zł. Tym razem też coś dam,choć moje dochody pieniężne sporo zmalały…

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *