Dlaczego warto naprawiać zepsute drukarki, a nie wymieniać je na nowe?

Reklamy bombardują nas praktycznie każdego dnia, ze wszystkich stron. Nie można się więc dziwić ich wielkiemu wpływowi na codzienne decyzje konsumpcyjne. Wyznaczają trendy, co się je, co nosi, jakie kosmetyki używa oraz jaki sprzęt kupuje. Zwykle więc gdy zepsuje się, któreś z urządzeń peryferyjnych komputera to bezmyślnie wymieniamy je na nowe.

 

Często, gdy komputer nagle przestaje reagować na polecenia lub drukarka nie działa jak powinna to rozpoczyna się przeglądanie sklepów ze sprzętem. Nie ma co ukrywać ceny są z reguły atrakcyjne, a producenci zachwalają co nowsze wyroby, do tego w okresach świątecznych można dostać korzystny rabat. W takich wypadkach mało kto się zastanawia, co tak naprawdę się zepsuło i czy warto dane urządzenie naprawić, a to częsty błąd.

Nowe urządzenie nie zawsze lepsze

Nie ma co ukrywać przy wymianie sprzętu liczy się przede wszystkim ładny wygląd, niska cena oraz rozpoznawalność jaką zapewnia mu producent. Stare drukarki natomiast są passe gdyż wielu ludzi patrzy z niedowierzaniem, że taki sprzęt ktoś jeszcze używa. Jednak warto nadmienić, że skoro dane urządzenie posłużyło przez wiele lat to znaczy, że jest zrobione z dobrych jakości materiałów. Natomiast nie zawsze można to powiedzieć o nowym sprzęcie, zwłaszcza jeżeli ma zbyt niską cenę, która rzadko idzie z wysoką jakością.

Wbrew pozorom naprawa drukarek wcale nie musi być kosztowna i zwykle nie jest. To urządzenie peryferyjne posiada tylko kilka części ruchomych, które mogą się zepsuć ze względu na staż pracy. Czasami problemem mogą być zatkane dysze drukujące lub konieczna może być wymiana głowicy. Jednak to elementy łatwo dostępne, których wymiana bądź naprawa nie jest wcale droga. Warto oddać drukarkę do serwisu, szczególnie gdy posiada się egzemplarz dobrej firmy. Zwykle w przypadku markowego sprzętu oryginalne części zamienne są dostępne nawet do starszych modeli.

Naprawiać to oszczędzać pieniądze

Szczególnie warto zainwestować w serwis drukarek HP, które są jedne z lepszych na rynku. W przypadku chęci zakupu urządzenia tej marki, trzeba się liczyć, że nie leży ono na najniższej półce cenowej. Jeżeli więc posiada się taki sprzęt w domu bądź firmie to warto go naprawiać, gdyż dzięki temu posłuży przez kolejne, długie lata. W dobie konsumpcjonizmu reperowanie sprzętu niestety wyszło z mody. Może się jednak okazać ono mniej obciążające kieszeń niż zakup nowego urządzenia, więcej na temat serwisu drukarek znaleźć można na Regulservis.pl.

Print Friendly, PDF & Email

4 thoughts on “Dlaczego warto naprawiać zepsute drukarki, a nie wymieniać je na nowe?

 • 16/12/2016 at 04:36
  Permalink

  ja tam nie naprawiam nie opłaci się naprawa plus tusze/nowe kartiże- nie każdy potrafi uzupełnić tuszem kartiże zużyte / więcej kosztuja niż nowa drukarka np Canon 129 zł nowa z tuszami.

  Reply
  • 07/09/2017 at 12:51
   Permalink

   Nowa za 129zł na której wydrukujemy ok 20-30 stron później taki delikwent w sklepie płacze że drukarka 129 a komplet tuszy 250 bo zamienniki nie działają. Trzeba sobie zadać jedno zaje….. ważne pytanie: Czy stać mnie na tanie rzeczy? Ludzie cena na prawdę się skądś bierze. Pozdrawiam

   Reply
 • 25/10/2017 at 14:49
  Permalink

  A czemu zamienniki nie działają ? Jakiej marki próbowałeś ?

  Reply
 • 08/11/2017 at 14:15
  Permalink

  Dlatego trzeba zwracać uwagę na markę, sama się o tym przekonałam , bo kupiłam jakieś groszowe bez nazwy i padła drukarka. Dobry zamiennik będzie miał jakość bardzo dobrą.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *