?Klub wiedzy? i automaty

W centrum Ostrowca Świętokrzyskim w opustoszałych pomieszczeniach po sklepach pojawiają się jeden po drugim punkty z automatami do gier.
Choć ustawa hazardowa mówi, że takie maszyny mogą stać jedynie w kasynach prawo jest omijane. Ostatnio w naszym mieście uruchomiono np. Klub Wiedzy Powszechnej, który jest niczym innym, jak nowym miejscem z grami hazardowymi. Tym razem nie dość, że nazwa wprowadza w błąd, to jego właściciele nie ukrywają procederu za roletą, czy witryną zasłoniętą folią. Sam punkt znajduje się w niedalekim sąsiedztwie komendy policji.
Walka przypomina przysłowiową walkę z wiatrakami, choć na początku grudnia informowaliśmy, że świętokrzyscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z pracownikami Urzędu Celnego, podczas 18 przeszukań na terenie województwa świętokrzyskiego zabezpieczyli łącznie 70 nielegalnych automatów do gier hazardowych.
Przypomnijmy, że zgodnie z Kodeksem karnym skarbowym za prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
Dodatkowo na właścicieli lokalu i automatów może zostać nałożona kara administracyjna w kwocie po 12 tys. zł za każdą maszynę. Jeśli ktoś jest zaniepokojony działalnością punktów z maszynami, może skontaktować się ze Służbą Celną pod bezpłatnym numerem telefonu 800-060-000.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *