Duże wyzwania przed nowym dyrektorem

Szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim wciąż budzi wiele emocji, nie tylko wśród radnych, ale także mieszkańców powiatu.

Blisko 30 mln zł długu, problemy z SOR-em i osobami nietrzeźwymi, a także z poradnią onkologiczną, spółką Carint, wreszcie nowe zobowiązania kredytowe – to zaledwie część wyzwań, które stoją przed nowym dyrektorem szpitala ? Rafałem Lipcem.
-Przyznaję, że wyzwanie jest ogromne -mówi dyrektor Rafał Lipiec. Jednak cieszę się, że komisja konkursowa zaufała właśnie mnie. Przede mną ciężka praca i zapewniam wszystkich, że mój dzień w szpitalu nie kończy się po godz. 15. Obecnie głęboko analizuję sytuację, w tym także sprawę długu. Wiele szpitali w Polsce boryka się z podobnymi problemami, jednak szpital to nie fabryka z produkcją, która przynosi zysk, lecz to chorzy pacjenci i ich dobro należy brać przede wszystkim pod uwagę.
Jak zapewnia dyrektor szpitala, pierwszym jego zamierzeniem jest ustabilizowanie placówki. Dlatego w najbliższym czasie zamierza spotkać się z personelem kierowniczym wszystkich oddziałów, ordynatorami i pielęgniarkami oddziałowymi oraz z dyrekcją Narodowego Funduszu Zdrowia w Kielcach.
-Wstępne analizy wskazują, że można z pewnych kosztów zrezygnować, nie tracąc przy tym na jakości świadczonych usług -mówi dyrektor Rafał Lipiec. Kolejne pytania pojawiają się w związku z NFZ, chociażby to, że w szpitalu w sąsiednim mieście NFZ płaci za łóżko 200 tys. zł, a w naszej ostrowieckiej lecznicy 147 tys. zł. Chciałbym znać odpowiedź na tę wątpliwość. Będę robił wszystko, aby ustabilizować sytuację szpitala i znaleźć rozwiązanie istniejących problemów. Mam świadomość oczekiwań mieszkańców. Myślę, że o konkretnych propozycjach będę mógł rozmawiać pod koniec kwietnia 2017 r.
Nowy dyrektor został życzliwie przyjęty przez personel szpitala w serdecznej atmosferze. Rafał Lipiec ma 41 lat, mieszka w Starachowicach z rodziną – żoną Moniką oraz synem Pawłem i 5- letnią córką Wiktorią, która jest oczkiem w głowie taty. R. Lipiec ukończył magisterskie studia pielęgniarstwa oraz studia podyplomowe z organizacji i zarządzania w służbie zdrowia. W 2005 r. zdobył tytuł pielęgniarza roku województwa świętokrzyskiego. We wrześniu 2016 r. został powołany do pełnienia funkcji konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego. Zasiada także w sejmowej komisji zdrowia ds. ratownictwa medycznego. Tegoroczne święta spędzi z rodziną, celebrując  polską tradycję i zwyczaje.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *