MPK wraca na ulicę Samsonowicza

Biało -czerwone autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji powoli wracają na dawne trasy.
Przed kilka lat autobusy te omijały ulicę Samsonowicza, bowiem nie było chętnych do podróżowania w tym kierunku.
-Do Wólczanki dołączyła Netia, która zwiększa cały czas zatrudnienie i pojawiły się wnioski od pracodawców, abyśmy wrócili na tę trasę ? podkreśla Jarosław Kateusz, prezes spółki MPK. -Najpierw uwzględniliśmy na tej trasie kilka kursów, ale ponieważ pasażerów przybywało z każdym miesiącem, więc zwiększaliśmy systematycznie liczbę autobusów. Rozważamy, czy od Nowego Roku nie puścić wszystkich kursów w kierunku Denkowa przez ulicę Samsonowicza.
Znacznie więcej autobusów pojawiło się tez w rejonie dawnego Starego Zakładu Huty, gdzie również w tym i w poprzednim roku otworzyły zakłady i rozwinęły produkcję firmy, m.in. WOST. Autobus linii nr 5 kursuje ul. Świętokrzyską, z kolei nr 1 ul. Żeromskiego. Najwięcej jednak pasażerów dojeżdża do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “MPK wraca na ulicę Samsonowicza

  • 28/12/2016 at 20:07
    Permalink

    Kiedy wreszcie zostanie naprawiona część ul.Samsonowicza od stacji benzynowej do Bałtowskiej.Stan tej drogi jest fatalny i nie interesuje mnie czy jest to droga miejska ,powiatowa czy wojewódzka prezydent czy starosta powinni zrobić wszystko aby wreszcie zrobić jej remont. Cały transport z Celsy odbywa się ul.Samsonowicza dojeżdżają nią ludzie do pracy teraz jeszcze autobusy a dziury przełomy czy koleiny z roku na rok coraz większe.Panowie rządzący do roboty bo wstyd mi za was.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *