Climatic – kolejny kontrakt na terenie Niemiec

Po załamaniu się rynku budowlanego w kraju, ostrowiecki Climatic szuka innych odbiorców dla wytwarzanego przez siebie budownictwa modułowego.
Wszystko wskazuje na to, że najnowsze realizacje z zakładu zlokalizowanego na tzw. starej hucie pojadą do Niemiec.
– Obecnie swoją produkcję koncentrujemy na zaspokojeniu potrzeb naszych niemieckich odbiorców -mówi Aleksander Panek, prezes firmy Climatic. Szybko staramy się reagować na to, co dzieje się na rynku. Niestety w kraju jeszcze nie wystartowały zapowiadane inwestycje w oparciu o środki publiczne, stąd należało znaleźć dla naszych produktów odbiorców poza granicami Polski.
Climatic zrealizował już budynek tymczasowy dla miejskiej kliniki w Görlitz. Obecnie w hali produkcyjnej w Ostrowcu Świętokrzyskim powstaje budynek przeznaczony dla wojska do Idar ? Oberstein oraz szkoła do miejscowości Delitzsch w okolicach Lipska. W planach jest też dobudowa kondygnacji w budynku szpitalnym w Luneburg. Climatic zamierza swoje produkty wykonane w technologii modułowej wysyłać także na rynek skandynawski.
-W przypadku stosowanej przez nas technologii bardzo ważny jest dobry projekt, który przewidzi wszystko to, co realizujemy podczas budowy w hali produkcyjnej -wyjaśnia Aleksander Panek. W hali produkcyjnej powstaje gotowy element, który w całości przewozimy na miejsce. Zamawiający ma od razu u siebie, czy to skrzydło szpitala, czy to część szkoły, bez komplikacji i wydłużonego czasu realizacji, które niosą ze sobą kolejne procesy budownictwa tradycyjnego.
Z obserwacji rynku niemieckiego, kiedy w Ostrowcu Świętokrzyskim trwa prefabrykacja kolejnych elementów zamówienia, na miejscu jest jedynie przygotowywany teren, na którym one staną. Wyróżnikiem specjalistycznego budownictwa modułowego jest skrócenie o 60 proc. czasu inwestycji.
-Cieszę się, że takie nowoczesne elementy i tego typu specjalistyczna produkcja realizowana jest w Ostrowcu Świętokrzyskim – mówi odwiedzając zakład prezydent Jarosław Górczyński. Tutaj pracują nie tylko mieszkańcy naszego miasta, w procesie produkcyjnym uczestniczą także inne lokalne firmy.
Na skutek zmiany rynku, na który trafiać będą produkty z ostrowieckiej hali produkcyjnej firma Climatic musiała podjąć kroki w dostosowaniu fachowców, stąd firma poszukuje inżynierów z dobrą znajomością języka niemieckiego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *