Ćwierćwiecze WOŚP

Aż trzystu wolontariuszy wyjdzie na ulice Ostrowca Świętokrzyskiego w niedzielę 15 stycznia br., aby kwestować w ramach 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Główna licytacja i towarzyszący jej koncert, podczas którego zagrają m.in. formacje ?Harlem? i ?Champion?, odbędzie się tradycyjnie na ostrowieckim Rynku.
O tym, że warto wspierać tę ideę, niech najlepiej świadczy aparat EKG dla dzieci, piętnaście łóżek dziecięcych oraz dziesięć młodzieżowych, które Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy skierowała do oddziału pediatrycznego ostrowieckiego szpitala po ubiegłorocznym ?wielkoorkiestrowym graniu?.
-Dopinamy wszystko, jak się to mówi na przysłowiowy ostatni guzik- mówi szef sztabu WOŚP w Ostrowcu Św. Dariusz Czupryński. Czekamy na decyzję starostwa w kwestii sfinansowania tradycyjnego ?Światełka do nieba?. Znamy też dzięki Miejskiemu Centrum Kultury artystów, którzy zaśpiewają podczas finału na Rynku.
Miłośników rocka ucieszy zapewne pojawienie się popularnej formacji ?Harlem?, fani lżejszych brzmień będą usatysfakcjonowani koncertem zespołu ?Champion?, nie tylko dla seniorów zaśpiewa chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
-Zbieramy też rzeczy na aukcję – dodaje szef ostrowieckiego sztabu. Wiemy, że zlicytujemy m.in. trzy torty oraz voucher na kurs operatora wózka widłowego, a także ogrodowe krasnale. Przebojem akcji może okazać się kolacja z zespołem ?Champion?, a także udział w ich najnowszym teledysku.
Pediatria już po raz kolejny będzie tematem Finału. Do tej pory na rzecz pediatrii ogólnej WOŚP grała w czasie 11, 12 i 24. Finału.
-Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie zapomina również o seniorach. To właśnie dzięki zakupom w ramach ostatnich czterech finałów stan polskiej geriatrii znacznie się poprawił, jednak wciąż jest jeszcze dużo do zrobienia – mówi Lilia Dziwisz, jeden z ekspertów Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

wosp

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Ćwierćwiecze WOŚP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *