Dwa tygodnie zimowej laby. Ferie nie muszą być nudne! Jak je miło spędzać? – skorzystajcie z naszego przewodnika!

Uczniowie naszych szkół w dniach od 30 stycznia do 12 lutego przebywać będą na feriach zimowych.

Proponujemy im skorzystanie z naszego przewodnika po obiektach sportowych, placówkach kulturalnych i oświatowych, które dla dzieci i młodzieży przygotowały specjalną ofertę.

Ferie w świetlicach środowiskowych
W czasie ferii zimowych 14 świetlic środowiskowych z elementami socjoterapii oferują wypoczywającym w miejscu zamieszkania dzieciom zajęcia opiekuńczo ? wychowawcze i sportowe. Świetlice przy PSP Nr 1, 3, 4, 5, 7, 9, 10 oraz PG Nr 1, 3, 4 prowadzić będą zajęcia od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00. do 14.00. W świetlicach środowiskowych na osiedlu Ludwików przy ul. Sandomierskiej 26a oraz przy ul. Samsonowicza 15/28 zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 15.00 natomiast na osiedlu Koszary przy ul. Bałtowskiej 336a zajęcia prowadzone będą w dni powszednie w godz. 9.00-13.00 zaś na osiedlu Rosochy, ul. Słoneczna 40 w godzinach od 11.00 do 15.00.
Podczas pobytu, dzieci mają zapewnioną opiekę i mogą liczyć nie tylko na gry, zabawy i zajęcia sportowe, ale również na udział w zajęciach socjoterapeutycznych. Zachęcamy więc rodziców do zainteresowania się takim sposobem zagospodarowania czasu wolnego swoim pociechom.

Sportowe ferie z MOSiRem

Ferie_2017_plakat_A2
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. zaprasza dzieci i młodzież do skorzystania z oferty przygotowanej na zimowe ferie. Zajęcia będą zróżnicowane i odbywać się będą na kilku obiektach ? w Hali KSZO, na Pływalni Rawszczyzna, na Orliku oraz – jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne – również na ślizgawce.

Ferie na Rawszczyźnie. Podczas ferii na Pływalni Rawszczyzna będzie można wziąć udział w zajęciach sportowo – rekreacyjnych prowadzonych przez instruktorów nauki pływania. Przez dwa tygodnie ferii – od poniedziałku do piątku – w godzinach 9.30-10.15, 10.30-11.15, 11.30-12.15, 12.30-13.15 i 13.30-14.15 wszystkie dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych będą mogły uczestniczyć w ?Feriach na Rawszczyźnie? w ramach wykupionego biletu wstępu na basen, bez konieczności nabywania dodatkowego karnetu. Z oferty Pływalni Rawszczyzna będzie można skorzystać dowolną liczbę razy, nie ma obowiązku uczestniczenia we wszystkich zajęciach. Zajęcia będą miały zróżnicowany charakter w zależności od potrzeb i umiejętności grup, które będą mogły liczyć maksymalnie do 15 osób. Na zajęcia nie są prowadzone wcześniejsze zapisy, wystarczy o ww. godzinie zgłosić się do instruktora na basenie.
W dniach od 30 stycznia do 10 lutego na Pływalni Rawszczyzna zorganizowane zostaną ?Feryjne zajęcia pływackie?, czyli dwa turnusy zajęć pływacko-rekreacyjnych dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Cena za tygodniowe zajęcia obejmujące pięć jednostek (raz dziennie od poniedziałku do piątku) wynosić będzie 30 zł dla osób zameldowanych w gminie Ostrowiec Św. i 55 zł dla pozostałych.
Feryjne_zajecia_plywackieCeny wymienionych karnetów obejmują wejście na basen i udział w zajęciach pod okiem instruktora. W ramach zajęć tworzone będą grupy do 7 osób każda dla dzieci z klas I-III i maksymalnie 10-osobowe dla dzieci z klas IV i starszych (w miarę możliwości grupowane będą osoby w podobnym wieku i o podobnych umiejętnościach).
Zapisy na zajęcia  przyjmowane będą wyłącznie osobiście (od rodziców lub prawnych opiekunów) w sekretariacie Pływalni Rawszczyzna. W momencie zapisu należy wykupić karnet w odpowiedniej ww. cenie.
Sporą atrakcją dla dzieci – i nie tylko – powinien stanowić rozstawiony w dniach 8-12 lutego na basenie ostrowieckiej pływalni ok. 20-metrowy wodny tor przeszkód Aquaglide Challenge Track. Składający się z 8 elementów tor, dzięki połączeniu kolejnych przeszkód w linii prostej, to świetny pomysł na urozmaicenie zabawy w basenie. Tor zapewnia kilka opcji zabawy, od wspinania po próbę zachowania równowagi, zakończony zjeżdżalnią.
Ferie na Orliku. Oba Orliki w okresie ferii zimowych będą otwarte dla mieszkańców Ostrowca Św. od poniedziałku do piątku w godzinach 10-20, a w weekendy w godzinach 12-20. W drugim tygodniu ferii (6-10 lutego) na Orliku w osiedlu Ogrody zorganizowany zostanie Zimowy Turniej Piłki Nożnej w trzech kategoriach wiekowych:
– szkoły podstawowych klas IV-VI (roczniki 2004-2006),
– szkoły gimnazjalne (roczniki 2001-2003),
– szkoły średnie (roczniki 1997-2000).
W przypadku zgłoszenia się małej ilości zespołów możliwe będzie łączenie kategorii wiekowych.
System rozgrywek uzależniony będzie od ilości zgłoszonych drużyn, a ustalony zostanie na spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się 3 lutego o godz. 12 na Orliku.
Drużyny, które zajmą miejsca I-III w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymują puchary oraz nagrody rzeczowe. Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju otrzymują pamiątkowe dyplomy.
Zgłoszenia do zawodów przyjmowane będą u instruktora sportu na terenie Orlika Ogrody do 3 lutego do godz. 12 (formularz zgłoszeniowy i regulamin zawodów dostępny na stronie internetowej www.mosir.ostrowiec.pl oraz na Orliku).
W Hali KSZO. W Hali Sportowo ? Widowiskowej KSZO w okresie ferii zimowych odbywać się będą tradycyjnie zajęcia pod hasłem ?Poznaj różne dyscypliny sportu?. Zajęcia będą prowadzone przez instruktorów zatrudnionych przez MOSiR. Nieodpłatne zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych odbywać się będą codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 12-14.
Podczas zajęć uczestnicy będą mogli poznać następujące dyscypliny sportu:  piłkę siatkową, piłkę ręczną, piłkę nożną, badminton, unihokej i tenis stołowy. Starsze dzieci (gimnazjaliści) będą mogły dodatkowo skorzystać z siłowni.
W pierwszym tygodniu będą się odbywać zajęcia sportowe, obejmujące naukę podstawowych elementów i zasad gry, a w drugim tygodniu zorganizowane zostaną turnieje i konkursy z nagrodami.
Zgłoszenia chętnych można dokonać bezpośrednio przed zajęciami lub w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR (ul. Świętokrzyska 11, pokój 2.39), a także telefonicznie (41 247-55-18) od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15 oraz pocztą elektroniczną (a.chmielewska@mosir.ostrowiec.pl lub biuro@mosir.ostrowiec.pl).
Zbiórka przed zajęciami: hol kasowy obok portierni Hali Sportowo ? Widowiskowej KSZO.
Ferie na ślizgawce. Jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne (odpowiednio niska temperatura), feryjne zajęcia będą również realizowane na naturalnej ślizgawce obok Pływalni Rawszczyzna. Nieodpłatne zajęcia dla uczniów szkół podstawowych będą odbywać się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 11-13. Pod okiem zatrudnionych przez MOSiR instruktorów będzie można nauczyć się, jak również udoskonalić naukę jazdy na łyżwach. Podczas dwugodzinnej zabawy nie zabraknie też konkurencji z nutką rywalizacji, w których dzieci będą mogły wykazać się nabytymi umiejętnościami. Na każdego, kto dołączy do zabawy, podczas piątkowych podsumowań zajęć będą czekały słodkie upominki.
Organizatorzy zapewniają bezpłatny wstęp na ślizgawkę oraz obsługę zajęć przez instruktora. Uczestnicy zobowiązani są do przebywania na obiekcie w odpowiednim – niekrępującym ruchów – stroju oraz posiadania czapki i rękawiczek. W zajęciach można używać własnych łyżew lub skorzystać na miejscu z wypożyczalni.

Ferie ze sztuką
WARSZTATY-FERIE-663x348

Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Św. w okresie ferii zimowych zaprasza dzieci i młodzież do udziału w spotkaniach artystycznych ?Mapa skarbów?. Uczestnicy warsztatów w ramach kolektywu artystycznego uczestniczyć będą  w zabawie twórczej, podczas której sześcioosobowe zespoły stworzą Mapę Skarbów. W  oparciu o ustalenia zespołu, każdy z uczestników wykona swój kolorowy moduł, po czym moduły zostaną połączone w gotową mapę. Młodzi artyści wykorzystają malarsko-graficzne materiały plastyczne w postaci papieru, farb wodnych, stempli, kolorowych pisaków i in. Dzieci zostaną również  oprowadzone po obecnej wystawie malarstwa krakowskiego artysty Zbigniewa Cebuli.

Biuro Wystaw Artystycznych zapewnia materiały dla wszystkich uczestników warsztatów.  Zajęcia plastyczne w ferie zimowe będą bezpłatne i będą odbywały od godziny 10.00. Częstotliwość spotkań w tygodniu,  uzależniona będzie od ilości zainteresowanych. Prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu i potwierdzenie dostępności miejsc pod nr tel. 41 263 20 48.

Filip-Jędruch-warsztaty-2017-663x348Ponadto w dniach 7.02.2017-9.02 2017, odbędą się w BWA trzydniowe warsztaty taneczno – plastyczne ?Malowanie Tańcem?.  Poprowadzi je choreograf, tancerz i pedagog- Filip Jędruch. Zajęcia  będą  skierowane do dzieci w wieku 6-12 lat. Przez 3 dni choreograf będzie pracował z tą samą grupą dzieci. Celem warsztatów jest praktyczne pokazanie przenikania się różnych dziedzin sztuki. Działania artystyczne oparte będą na połączeniu muzyki, tańca oraz sztuk plastycznych. Podczas warsztatów uczestnicy poznają choreografie w różnych technikach tańca i wykonają je do muzyki zarówno klasycznej jak i rozrywkowej. W efekcie uporządkowanych działań taneczno- muzycznych, dzięki wykorzystaniu farb, powstaje abstrakcyjne dzieło plastyczne, które na koniec warsztatów uczestnicy mają za zadanie zinterpretować.

 

Ferie w muzeum
Flat Art Studio Workplace1Pałac Wielopolskich. Wypoczynek i edukacja, czy można je połączyć? W naszym muzeum jak najbardziej. W przerwie od zimowych zabaw na śniegu i spędzania czasu przed telewizorem zapraszamy na zajęcia w cyklu Ferie w muzeum. Tegoroczna edycja poświęcona jest różnym dziedzinom sztuki ? od muzyki, rzeźby, rzemiosła artystycznego po malarstwo.
31 stycznia – wtorek: RETRO PŁYTA. Lekcja muzealna na wystawie czasowej ?Janusz Popławski. Tenor z Ostrowca?. Prezentując biografię ?słonecznego tenora?, przybliżamy tematykę związaną z muzyką poważną oraz przedwojennymi przebojami muzyki polskiej. Dzieci dowiedzą się między innymi czym się różni opera od operetki, tenor od barytona, czym jest uwertura i aria. W części plastycznej przemienimy płytę CD w retro płytę.
Koszt: 5 zł od osoby, czas trwania ? 1 godzina
2 lutego – czwartek: SZTUKA W TWOICH RĘKACH. Zajęcia warsztatowe, podczas których uczestnicy obejrzą różne przykłady rzeźb ze zbiorów muzeum. Dowiedzą się w jakim materiale oraz przy pomocy jakich narzędzi rzeźbiarz może pracować i tworzyć. W części warsztatowej spróbujemy swoich sił w rzeźbiarstwie, tworząc proste rzeźby w mydle według własnego pomysłu.
Koszt: 8 zł od osoby, czas trwania – ok. 1,5 godziny
Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy. Podane terminy zajęć dotyczą osób indywidualnych. Grupy zorganizowane prosimy o ustalenie terminu. Tel.: (41) 265-36-51, edukacja@muzeumostrowiec.pl

7 lutego, wtorek: SECESJA NA TALERZU
Giętka, płynna i ruchliwa linia, bogata roślinno-zwierzęca ornamentyka, inspiracja sztuką japońską, asymetria, to główne cechy secesji, stylu w sztuce przełomy XIX i XX wieku. Przykładów secesji poszukamy na wystawie rzemiosła artystycznego, na której eksponujemy między innymi cukiernice, tace, świeczniki, sztućce ze złota, srebra i metalu. Na warsztatach spróbujemy wykonać talerz w secesyjnym stylu.
Koszt: 5 zł, os. Czas trwania: ok. 1,5 godz.
9 lutego, czwartek: ZIMA JAK Z OBRAZKA
Zima zawsze inspirowała artystów, ukazujących różne jej oblicza ? łagodnej, z mieniącymi się w śniegu promieniami słońca, jak również groźnej ze śnieżycami i zamieciami. Podczas zajęć zobaczymy obrazy ze zbiorów muzeum, z zimowym krajobrazem w tle, a w części warsztatowej namalujemy swój magiczny zimowy obrazek na szkle.
Koszt: 8 zł, os. Czas trwania: ok. 1,5 godz.
Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy. Podane terminy zajęć dotyczą osób indywidualnych. Grupy zorganizowane prosimy o ustalenie terminu. Tel.: (41) 265-36-51, edukacja@muzeumostrowiec.pl

Szydełkowy zawrót głowy – zapraszamy wszystkich chętnych (zarówno dzieci jak i dorosłych)  zdobycia umiejętności szydełkowania i robienia na drutach do udziału w bezpłatnych zajęciach w feryjne weekendy (4-5 i 11-12 lutego 2017r.). Zajęcia prowadzone będą przez przepełnione pasją panie działające w grupie rękodzielniczej z Szewny od godziny 11.00 w Muzeum Historyczno ? Archeologicznym. Zapewniamy miłą atmosferę i filiżankę herbaty.
Udział w zajęciach po uprzedniej rezerwacji pod nr 41 330 45 50 lub adresem e-mail sekretariat@krzemionki.info

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *