Wokół Budżetu Obywatelskiego 2017

W Urzędzie Miasta w Ostrowcu Św. na roboczym spotkaniu zebrał się Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego, aby omówić przygotowania do tegorocznej jego edycji.
Wstępny harmonogram czynności organizacyjnych i konsultacyjnych wskazuje, że terminy poszczególnych etapów przedsięwzięcia rozpoczną się wcześniej niż przed rokiem, wcześniej też poznamy projekty z największym poparciem mieszkańców.
– Przyspieszamy niejako z tegoroczną edycją, aby zwycięskie pomysły móc zrealizować wcześniej, ale także już na jesieni tego roku rozpocząć pracę nad zmianami w regulaminie Budżetu Obywatelskiego, które są oczekiwane przez mieszkańców Ostrowca- mówi Michał Wacławik, za- ca naczelnika Wydziału Planowania i Rozwoju Urzędu Miasta w Ostrowcu Św.
Wkrótce powinniśmy poznać nowy harmonogram tegorocznego Budżetu Obywatelskiego, ale ze wstępnych propozycji wynika, że projekty będzie można składać do 10 marca br., w dniach 11-15 maja br. odbyło by się najprawdopodobniej głosowanie na zasadach konsultacji społecznych, zaś do 26 maja br. poznalibyśmy najpopularniejsze zadania.
Nieznana jest też na tę chwilę lokalizacja wszystkich punktów konsultacyjnych, nie wiadomo bowiem, czy uda się zorganizować takowy w Galerii Ostrowiec ze względu na przebudowę obiektu. Być może znajdzie się też dodatkowy punkt w kinie ?Etiuda?. Wiadomo też, że w tym roku będzie można po raz kolejny składać i wybierać najlepsze projekty w dwóch kategoriach- inwestycyjnej oraz kulturalno- sportowej. W pierwszej jest do wydania 150 tys. zł, zaś w drugiej 50 tys. zł.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *