Reforma oświatowa. WTZ ?Rzeczki? i szkoła katolicka będą miały nowe siedziby

W związku z przygotowaniami do reformy oświaty i potrzebą utworzenia ośmioklasowych szkół podstawowych w PSP Nr 10 i PSP Nr 9, gmina wypowiedziała w okresie 10 miesięcy umowy najmu tak Warsztatom Terapii Zajęciowej przy ulicy Rzeczki na Gutwinie, prowadzonym przez Stowarzyszenie ?Razem?, jak i Gimnazjum i Liceum Katolickiemu w Denkowie.
Tymczasem my otrzymaliśmy od zaniepokojonego czytelnika dramatyczny list, w którym pisze: ??Jeśli starosta lub prezydent miasta nie udzieli wsparcia lokalowego, kilkudziesięciu uczestników warsztatów straci jedyne miejsce swojego kształcenia??
Sprawa wypowiedzenia przez gminę najmu obu placówkom stanęła na sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego. Zarówno starosta Zbigniew Duda, jak i wiceprezydent Ostrowca Marzena Dębniak byli zgodni, że tak podopieczni WTZ ?Rzeczki?, jak i uczniowie katolickiej szkoły nie mają się czym martwić. Gmina na pewno ma wolne pomieszczenia w wielu placówkach oświatowych i z pewnością zaproponuje swym dotychczasowym najemcom nową lokalizację.

13568900_263557114005022_2700886617974301333_o
WTZ ?Rzeczki? wynajmuje pomieszczenia w PSP Nr 10 od 2000 roku. Na zajęcia uczęszcza 55 podopiecznych, w tym 50 z Ostrowca, a 5 z gmin Bodzechów i Ćmielów. Kierownik WTZ Anna Kolasa podkreśla, że także nie martwi się przeprowadzką do nowej siedziby. Szkoda jedynie nakładów, które placówka poniosła na przestrzeni kilkunastu lat na adaptację pomieszczeń pod potrzeby niepełnosprawnych podopiecznych.
Z kolei Gimnazjum i Liceum Katolickie wynajmuje pomieszczenia w PSP Nr 9 od 2008 r. Jak podkreśla dyrektor, ks. Krzysztof Mikulski, placówka też poniosła koszty związane z remontem sal lekcyjnych i wyposażeniem klasopracowni. W szkole mówi się, że kto wie, czy zmiana siedziby nie wyjdzie jej jednak na dobre. Lokalizacja w samym Ostrowcu przybliży szkołę, która osiąga coraz lepsze wyniki w nauczaniu, wszystkim ostrowieckim uczniom.
Anna Kolasa i ks. Krzysztof Mikulski prowadzili już na temat przeprowadzki swych placówek do nowych siedzib rozmowy zarówno z władzami miasta, jak i powiatu. W marcu będziemy już wiedzieli o ich lokalizacji.

(DaK, am)

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *