Odkrywamy tajemnice kolekcji prezentowanych przez ćmielowską porcelanę na Ambiete 2017

Gdzie szukać gorących trendów ze świata porcelany i akcesoriów wyposażenia wnętrz, jeśli nie na targach Ambiente, największej i najbardziej prestiżowej imprezie wystawienniczej tego typu w Europie?
Od 10 do 14 lutego we Frankfurcie nad Menem odbędą się największe międzynarodowe targi dóbr konsumpcyjnych ? Ambiente 2017. Podczas imprezy swoje produkty zaprezentuje kilka tysięcy prestiżowych firm z całego świata. Polskę reprezentować będą Polskie Fabryki Porcelany ?Ćmielów? i ?Chodzież? S.A.- lider w branży home decor, słynący z pięknej, ręcznie tworzonej porcelany.

Astra Elladaberni obiadIwona B013 (1)Kamelia B014 (2)Kamelia B014Koliber B698Maria Teresa C000Quebec 0001Vega E939 (5)Yvette E755
Porcelanowe kolekcje zostaną wyeksponowane w dwóch strefach najbardziej prestiżowej hali wystawienniczej w Messe Frankfurt. W dziale DINING miłośnicy designu będą mogli podziwiać propozycje dekoracji i nakryć stołowych, a w modernistycznej strefie CONTEMPORARY DESIGN zostaną zaprezentowane nowoczesne i designerskie propozycje najmłodszej marki PFP ?  Ćmielów Design Studio.
Trendy na światowym poziomie
Marcin ToporekTargi Ambiente 2017 to niesamowita okazja, aby w jednym miejscu skupić i podziwiać nowoczesne, nierzadko intrygujące rozwiązania ze świata wzornictwa. Wydarzenie skupia rynkowych liderów oraz marki innowacyjne, które są związane z dziedziną wyposażenia wnętrz i dekoracji ? mówi Marcin Toporek, Dyrektor Handlowy PFP ?Ćmielów? i ?Chodzież? S.A.. Ten prestiżowy event przyciąga miłośników designu i nowatorskich rozwiązań. W ubiegłorocznej edycji imprezę odwiedziło ponad 135 tysięcy zwiedzających, którzy przybyli licznie, aby poznać propozycje marek, trendy i kierunki wzornictwa na nadchodzący sezon.
Uchylamy rąbka tajemnicy
Podczas tegorocznej edycji targów w dziale Dining zobaczymy bogaty przekrój oferty z linii Ćmielów i Chodzież. Na stoisku zostaną zaprezentowane kultowe kolekcje tj. Rococo, Płaski, Maria Teresa czy Iwona, które od lat są gratką dla miłośników ponadczasowej klasyki. Ale również będzie można zobaczyć porcelanę, która niesie kompromis codziennego, zapracowanego życia z celebrowaniem posiłków i chwil spędzonych z bliskimi. Ten złoty środek znajdziemy w zestawach Venus, Vega, Quebec czy Akcent.
Ale to nie wszystko, co na te niezwykłe wydarzenie przygotowała manufaktura. Goście z całego świata będą mogli podziwiać elegancką, ponadczasową kolekcję Astra w dwóch zapierających dech piersiach dekoracjach: debiutującej, orientalnej – Indii i hellenistycznej – Elladzie. Dodatkowo na targowych stołach królować będzie fason Wstążka z pięknymi złoceniami oraz Jenny w bogatym zdobieniu Timeless.
Gwarantujemy, że nasze stoiska będą estetyczną ucztą dla wielbicieli wzornictwa zarówno tego klasycznego, które stanowi synonim dobrych, złotych czasów, jak i tego w najbardziej nowoczesnej odsłonie ? dodaje Marcin Toporek.
Nowatorskie rozwiązania z Ćmielów Design Studio
Marek Cecula_portretWytwórnia oprócz wystawienia swoich kolekcji w sekcji Dining zaprezentuje swoje nowoczesne, innowacyjne serie w sekcji Contemporary Design. Właśnie tam znajdą się modernistyczne kolekcje najmłodszej marki manufaktury – Ćmielów Design Studio. W tym roku projektanci zaprezentują fasony, które jednoczą w sobie rzemiosło ceramiczne z produkcją przemysłową.
W dzisiejszych czasach rynek zdominowany jest produktami bez serca i indywidualizmu, wychodzącymi spod maszynowej ?igły?. Te równe, bez skazy twory prezentują chłodny przemysł, z którym chcemy igrać, nadając naszym kolekcjom głębi, duszy, osobowości i ludzkiego wyrazu. Oddając w ręce użytkownika produkt z niepowtarzalną, autorską sygnaturą ? mówi Marek Cecuła, Dyrektor Artystyczny Ćmielów Design Studio.
Na stoisku ĆDS zadebiutuje wiele nowych propozycji, a każda z nich ma utrwalony w sobie dotyk ludzkich rąk. Wysoka estetyka, niecodzienne podejście i śmiałe przełamanie konwencji ? tak można określić nowoczesną porcelanę. Hand Painted przykuwa uwagę cieniowaną spiralą, kolekcja Craft łączy ergonomiczną formę, z subtelnie przemyconymi emocjami, a pełna japońskiej estetyki Zen jest odpowiedzią studia na fascynacje kulturą i kuchnią orientalnego wschodu. Niekonwencjonalną formę znajdziemy również w serii Black&White, w której nie tylko kolor jest kontrastowy, ale również zestawienie elementów. Część z nich została stworzona ręcznie, a część pochodzi z asortymentu produkowanego przez fabrykę. Całość tworzy oryginalny, użytkowy komplet dający nowe możliwości serwowania potraw i układu stołu. To tyko kilka wymienionych kolekcji, które z całą pewnością przypadną do gustu gościom przybyłym na targi.

 

Z kolekcji Astra Ellada

123

 

 

 

 

Z kolekcji Astra Indie

12

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *