Można składać wnioski na ?Zielony Rynek?

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego ogłosił nabór wniosków o przyznanie pomocy na operacje typu ?Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów? w ramach podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury?, objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 -2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW).
Tym samym zapaliło się zielone światło dla? nowoczesnej wiaty targowej dla tzw. zielonego rynku, którą chcą wznieść ostrowieckie Targowiska Miejskie przy wydatnym wsparciu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski.
-Jesteśmy przygotowani, aby złożyć niezbędną dokumentację, by móc ubiegać się o zewnętrze środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 -2020. Od dłuższego czasu przygotowywaliśmy dokumenty, a także analizowaliśmy scenariusze realizacji. Dziękujemy za wsparcie prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu, który od samego początku bardzo zaangażował się w całe przedsięwzięcie – mówi dyrektor Targowisk Miejskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, Mariusz Kosiarz.
Przewidywalny koszt inwestycji szacowany jest na ponad 2 mln zł, z czego połowa pochodziłaby ze środków unijnych. Z nowej wiaty, która zlokalizowana zostanie w miejscu obecnej giełdy hurtowej, czyli na placu od ulicy Słowackiego, będą mogli skorzystać rolnicy handlujący płodami rolnymi. Całość ma mieć około 1.500 m kw. powierzchni, będzie w pełni zadaszona, oświetlona, oraz posiadać własny węzeł sanitarny, a nawet elektrownię fotowoltaiczną.
Wnioski o przyznanie pomocy objętej Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 -2020 można składać w terminie  do 24 marca br.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *