Las Rzeczki i Północna jako pierwsze do przebudowy

Po zimowej przerwie wracają budowy i przebudowy gminnych dróg w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Na przysłowiowy pierwszy ogień idą ulice: Las Rzeczki, a także Północna, na przebudowę których już został ogłoszony przetarg.
W ramach zadania inwestycyjnego przebudowę drogi Las Rzeczki zaplanowano od ul. Granicznej do ul. Północnej oraz ul. Północnej na odcinku od ul. Kasztanowej do ul. Las Rzeczki.
Już w październiku minionego roku podczas realizacji niemal od zera ulicy Przytulnej prezydent Jarosław Górczyński deklarował realizację tej inwestycji.
-Teraz skupiliśmy się na bocznej uliczce, a już w 2017 r. zapowiadam realizację ulicy Las Rzeczki – mówił na placu budowy prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.
Jak zapowiedział włodarz naszego miasta, tak też się dzieje, a zakres zadania obejmuje wykonanie nawierzchni asfaltobetonowej obu ulic wraz z chodnikiem i zjazdami do posesji z kostki brukowej, budową brakującego odcinka oświetlenia ulicznego oraz budową kanalizacji deszczowej z włączeniem do istniejącej kanalizacji deszczowej w ul. Las Rzeczki.
-Wartość łączna tego zadania – zgodnie z opracowanym przez autora dokumentacji projektowej kosztorysem inwestorskim – została oszacowana na kwotę ok. 2 mln 219 tys. zł brutto ? mówi prezydent Jarosław Górczyński.  W ramach tego zadania zostanie wymienione również 17 opraw istniejącego oświetlenia ulicznego ze źródłem sodowym na oprawy z źródłem diod LED. Termin zakończenia zadania określony został wstępnie na 29 września br.
Niewykluczone, że inwestycję  uda się wykonać w oparciu o środki zewnętrzne, bowiem przebudowa obu ulic wskazana została przez Gminę Ostrowiec Św. jako druga w kolejności (po ul. Rzeczki ) do dofinansowania w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 ?2019 i trafiła na listę rezerwową.

(mn)

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Las Rzeczki i Północna jako pierwsze do przebudowy

  • 16/02/2017 at 07:46
    Permalink

    Świetnie budujmy uliczki o czwartorzędnym znaczeniu natomiast na remont Samsonowicza nie ma pieniędzy i trwa przepychanka między władzami powiatu i miasta.Oby tak dalej panowie bawcie się dalej!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *