Która z firm wybuduje nowe osiedle? Trwa konkurs na jego nazwę

Ostrowieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ma już pozwolenie na budowę dwóch bloków na terenie byłych zakładów ?Gambo? w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Rezerwacja mieszkań, która rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku, już minęła półmetek. Zainteresowani powinni się śpieszyć, gdyż pozostało 36 lokali z zaproponowanych 80.
Jest pozwolenie, czas na wykonawcę
Na przetarg na budowę dwóch bloków przy ulicy Kopernika, ogłoszony przez OTBS, wpłynęły dwie oferty. Pierwsza od firmy MTM Budownictwo Sp. z o.o. (wykonawca ten przebuduje ostrowiecki browar), zaś druga od konsorcjum ROSA BUD i Ostrowiecki Kombinat Budowlany. Obie jednak opiewały na kwotę wyższą od tej, jaką OTBS zaplanował na tę inwestycję, czyli 18,5 mln. zł.
Jak poinformował nas prezes OTBS Piotr Dasios, lada dzień będzie rozpisany kolejny przetarg, który powinien już wyłonić wykonawcę oczekiwanej w Ostrowcu Świętokrzyskim inwestycji.
Jaka nazwa?
Równocześnie OTBS ogłosił konkurs na nazwę nowego osiedla, które powstanie przy ul. Kopernika 34 A, w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na propozycje nazwy organizatorzy czekają do 15 maja br., zaś wyłonienie laureata konkursu przez komisję nastąpi najpóźniej do 2 czerwca br. Dla laureata i dwóch osób wyróżnionych przewidujemy nagrody rzeczowe. Regulamin i zasady przeprowadzenia konkursu znajdują się na stronie www.otbs.ostrowiec.pl.

otbs

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *