Dyrektorzy w powiatowych jednostkach zarobią do 11,2 tys. zł

Starosta ostrowiecki wydał zarządzenie w sprawie ustalenia maksymalnego, miesięcznego wynagrodzenia dyrektorów i zastępców dyrektorów takich powiatowych jednostek organizacyjnych, jak Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowy Urząd Pracy i Domy Pomocy Społecznej.
Dyrektorzy tych jednostek będę mogli otrzymać miesięcznie maksymalnie 7 tys. zł wynagrodzenia zasadniczego i 2,5 tys. zł dodatku funkcyjnego, zaś ich zastępcy 6 tys. zł wynagrodzenia zasadniczego i 1,5 tys. zł dodatku funkcyjnego.
Łączne wynagrodzenie miesięczne, uwzględniające również dodatek za wieloletnią pracę i inne dodatki, nie będzie mogło przekroczyć kwoty 11,2 tys. zł dla dyrektora i 8,7 tys. zł dla jego zastępcy.
Przypomnijmy tylko, że poprzednie zarządzenie starosty ostrowieckiego z 14 września 2009 r. w sprawie ustalenie maksymalnego miesięcznego wynagrodzenia kierowników i zastępców kierowników jednostek organizacyjnych zakładało maksymalne wynagrodzenie miesięczne dla dyrektorów w kwocie 6 tys. zł i dodatku funkcyjnego w wysokości 2,5 tys. zł, zaś dla zastępców dyrektorów wynagrodzenie miesięczne w wysokości 5 tys. zł i dodatku funkcyjnego w kwocie 1,5 tys. zł.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Dyrektorzy w powiatowych jednostkach zarobią do 11,2 tys. zł

  • 28/02/2017 at 08:48
    Permalink

    czy to nie za lekka przesada,w mieście w którym na ogół brak pracy dla dużej ilości młodych szafuje się takimi kwotami zarobków dla dyrektorów w jednostkach,które nawet nie powinny już istnieć:np PUP który moim zdaniem nic nie pomaga by znalazł ktoś jakąś pracę.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *