Weiss stawia na fotowoltaikę

Funkcjonujący w Ostrowcu Świętokrzyskim producent urządzeń i systemów spalania do kotłowni przemysłowych i miejskich Weiss Sp. z o.o. może pochwalić się nową instalacją fotowoltaiczną, powstałą w oparciu o dofinansowanie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
weissInwestycja zamknęła się kwotą 215,7 tys. zł, z czego pożyczka z WFOŚiGW wyniosła 95 proc. wartości projektu.
Jeszcze w ubiegłym roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach prowadził nabór wniosków o udzielenie pożyczki z przeznaczeniem m.in. na ochronę atmosfery. Choć rynek fotowoltaiki w Polsce jest rynkiem rozwijającym się, ale nie ustępujemy w dostępności produktu, jak i posiadanej wiedzy krajom Europy Zachodniej. Technologia jest sprawdzona przez dziesięciolecia u naszych sąsiadów. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że uwarunkowania prawne w Polsce, zmienione w ostatnich latach spowodowały, że technologia stała się dostępna dla przedsiębiorstw również w Polsce.
-Zależało nam na tym, aby jeszcze dobitniej zaakcentować to, że nie tylko jesteśmy producentem instalacji, w której bardzo ważny jest aspekt ekologiczny, ale także jako producent w samym energochłonnym procesie możemy sięgać po odnawialne źródła energii -mówi Grzegorz Kopacz, kierownik ds. logistyki Weiss Sp. z o.o.
-Zdecydowaną większość formalności związanych z pozyskaniem finansowania, jak również przyłączeniem instalacji do sieci, wykonał dla nas dostawca instalacji, przez co uznaliśmy rok 2016 za idealny moment na tę inwestycję -uważa Mirosław Pieniążek, kierownik działu konstrukcyjnego.
Funkcjonująca w Ostrowcu Świętokrzyskim instalacja fotowoltaiczna już przetwarza promieniowanie słoneczne na energię elektryczną. Inwertery, jako drugi, nieodłączny element instalacji odpowiadają m.in. za zamianę prądu stałego, wytworzonego przez panele fotowoltaiczne, na prąd zmienny. Instalacja jest przyłączona do sieci energetycznej, ale zaplanowana została w taki sposób, aby całość wyprodukowanej energii była skonsumowana na potrzeby zakładu w czasie rzeczywistym. To daje gwarancję maksymalizacji oszczędności i najkrótszego okresu zwrotu z inwestycji.
-Instalacja o mocy 39,75 kWp jest w stanie wyprodukować średnio 36-38 tys kWh – mówi Mirosław Pieniążek. Dobrze dobrana instalacja w połączeniu z korzystnym finansowaniem jest w stanie sfinansować się niemalże ?sama?.
weiss2Trzeba wiedzieć, że instalacja w firmie Weiss sfinansowana  została w 95% ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Projekt udało się zrealizować przy współpracy specjalistycznej firmy Grupa Eko Systemy z Warszawy. Zrealizowano nie tylko profesjonalną usługę na najwyższym poziomie, dostarczono wysokiej jakości produkt, ale również udzielono wsparcie na każdym z etapów realizacji inwestycji. Preferencyjne warunki pożyczki pozwoliły tak zbilansować instalację, że przez większość miesięcy (wyłączając zimowe miesiące z krótkimi dniami) koszty spłaty pożyczki zostaną pokryte z oszczędności w rachunkach za energię elektryczną.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Weiss stawia na fotowoltaikę

  • 25/02/2017 at 14:20
    Permalink

    Droga ostrowiecka wersjo „Echa Dna”, kogo obchodzi, że prywatna firma zainstalowała sobie panele na dachu i wzięła na to dotację z jakiegoś fikcyjnego funduszu? Czyżby kasy z reklam w wersji papierowej ledwo starczało na utrzymanie zespołu i chwytacie się tanich sztuczek polegających na „przypadkowym” wrzucaniu na stronę takich „rewelacji”? Zdaję sobie sprawę, że „ostrowieś” to nie Warszawa i niewiele się tu dzieje, ale błagam Was, nie idźcie drogą wyznaczoną przez mój ulubiony szmatławiec. Nie zaniżajcie poziomu. Teksty prezentowane przez Was zwykle są bezbłędnie napisane i poprawne merytorycznie.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *