W kwietniu Walne Zgromadzenie Członków SM „Hutnik”. Padnie wniosek o upadłość?

Na 10, 11 i 12 kwietnia zaplanowano Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni ?Hutnik?.
W porządku zebrania znalazł się wniosek o postawienie spółdzielni w stan upadłości. Sytuacja, w jakiej znalazła się spółdzielnia po zablokowaniu jej kont przez komornika, na dłuższą metę jest nie do utrzymania. Już 4 kolejny miesiąc pieniądze, jakie spółdzielcy płacą za czynsz i media, nie trafiają na konta spółek i firm dostarczających: wodę, ciepło, gaz, energię i odbierających odpady komunalne, lecz do komornika. Nie ma środków na bieżące remonty, inwestycję, konieczne przeglądy itp. Dotychczasowe próby zarządu i rady i nadzorczej wyjścia z tego impasu nie przynoszą skutku. Nic więc dziwnego, że sytuacja samej spółdzielni, właścicieli i lokatorów 2.8 tys. mieszkań jest głównym tematem rozmów.
Dwie mieszkanki osiedla Ogrody, dyskutujące o tej sytuacji przed siedzibą spółdzielni, nie są w stanie jednoznacznie ocenić czy upadłość jest dobrą próbą wyjścia z obecnej fatalnej sytuacji i jakie przyniesie skutki dla tysięcy mieszkańców spółdzielczych osiedli.
-Nie wiadomo jeszcze jak podejdzie do takiej uchwały sąd. Większość ludzi posiada zaledwie ogólną wiedzę prawniczą. Oczekujemy dyskusji na walnym zebraniu i opinii prawników. Wtedy ludzie podejmą decyzję ? ocenia jedna z mieszkanek.- To co robi się ze spółdzielnią, to jakiś zły sen. Tu potrzebna jest nie dyskusja w gronie własnych prawników i spółdzielców, lecz specjalistów.
-Nie wiem, czego się spodziewać po upadłości i co przyniesie przyszłość ? podkreśla druga z rozmówczyń.
Wcześniej, bo 2 marca br. na niejawnym posiedzeniu zbierze się Sąd Okręgowy w Kielcach, który rozpatrzy zażalenie zarządu SM ?Hutnik? na, mówiąc najbardziej, zrozumiale, działalność komornika i przejęcie wpłat mieszkańców za dostarczane media. Rozstrzygnięcie sądu będzie miało duże znaczenie dla dalszego rozwoju sytuacji.
-Uważam, że sąd powinien w tej sytuacji zareagować. Spodziewamy się korzystnej dla naszej spółdzielni decyzji ? podkreśla Krystyna Jarzębińska, przewodnicząca Komitetu Społecznego Mieszkańców Spółdzielni ?Hutnik?.
Wszystko więc wskazuje, że w najbliższych tygodniach zapadną decyzję ważne dla tysięcy mieszkańców Ostrowca i przyszłości Spółdzielni Mieszkaniowej ? Hutnik?.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *