Magda Gessler robiła u nas rewolucję!

Jeśli ma ktoś jakieś wątpliwości, co było największym wydarzeniem minionego tygodnia w Ostrowcu Świętokrzyskim powinien jak najszybciej prześledzić media społecznościowe.

fot. Biuro Prasowe TVN
fot. Biuro Prasowe TVN

Hitem tygodnia okazała się wizyta w naszym mieście znanej restauratorki, gospodyni szalenie popularnego programu telewizyjnego stacji TVN ?Kuchenne rewolucje? Magdy Gessler.
P1210443To właśnie w naszym mieście na jednym z osiedli kręcono jeden z odcinków nowej serii telewizyjnego przeboju. Pojawienie się w Ostrowcu Świętokrzyskim jego prowadzącej, wysiadającej na jednym z osiedlowych placów z helikoptera, wywołało nie lada sensację wśród mieszkańców i przypadkowych przechodniów. Nie brakowało chętnych do robienia selfie z telewizyjną gwiazdą. Przez cztery dni jeden z ostrowieckich barów, gdzie odbywała się ?Kuchenna rewolucja?, był oblegany przez gapiów. Jednak ekipa TVN realizująca program bacznie strzegła dostępu do wnętrza lokalu.
Jak wiemy nieoficjalnie, pomysł zgłoszenia do programu zainicjowali pracownicy baru z aprobatą właścicielki. Inspiracją do rekonstrukcji wnętrza, nowego menu i nazwy stało się podobno położenie Ostrowca Św. Stąd też od kilku dni w naszym mieście istnieje ?Gospoda Jagoda?. W menu znalazły się nowe dania nawiązujące do leśnych klimatów: schabowy z dzika w sosie z grzybów leśnych z kaszą gryczaną, placki ziemniaczane na słodko
i kwaśno z jagodami, bitą śmietaną i kawiorem oraz pierogi sernikowe z jagodami. Wśród napojów prym wiedzie sok jagodowy. Wnętrze lokalu zaaranżowane jest w kolorach delikatnego fioletu i zieleni, na ścianach znajdują się fototapety runa leśnego nawiązujące do nazwy gospody, z całością aranżacji wytwornie komponują się dodatki w postaci ozdób na stolikach, tworząc niezwykłą całość i niepowtarzalny klimat.

fot. Biuro Prasowe TVN
fot. Biuro Prasowe TVN

Dzięki rewolucji bar, w którym do tej pory serwowano tradycyjne obiady domowe, zamienił się w restaurację. Jak wiemy, kuchnia lokalu nie zamierza jednak rezygnować z dotychczasowego menu i w dalszym ciągu miłośnicy tradycyjnych przepisów domowych, będą mogli nadal jadać tam swoje ulubione obiady.
Po rewolucji gospodę odwiedza coraz więcej gości. Nie wiadomo czy to efekt proponowanego menu, czy też wizyty Magdy Gessler. O tym, czy była to udana rewolucja, przekonamy się za kilka tygodni, kiedy gospodyni programu ponownie odwiedzi miejsce i wyrazi swoją opinię czy zechce ?Gospodę Jagoda? firmować swoim wizerunkiem.
Naszych czytelników już odsyłamy do stacji TVN, gdzie rozpoczął się kolejny sezon ?Kuchennych rewolucji? i w każdy czwartek o godz. 21.30 można śledzić kolejne odcinki programu. (am, pas)

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *