Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z kontraktami

Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych przyjęło na nowy sezon pierwszych pracowników.
Gminna spółka ma już w portfelu zamówienie na 1,6 mln zł. Nastroje w firmie są więc bardzo dobre. Miejska spółka zakończyła dobrym wynikiem poprzedni rok, a już w lutym zdobyła kolejny kontrakt. Wygrała przetarg na przebudowę ulicy Las Rzeczki na odcinku od ulicy Granicznej do Północnej i od Północnej do Kasztanowej. Umowa opiewa na 1,6 mln zł. Czas wykonania inwestycji ustalono na 29 września 2017 r.
-Mamy już zapewnioną pracę i to jest najważniejsze. Zaczynamy w marcu od budowy kanalizacji deszczowej w ulicy Las Rzeczki ? mówi Mirosław Sławek, prezes Spółki Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Ostrowcu Świętokrzyskim. -To trudne i pracochłonne zadanie obejmujące obok kanalizacji deszczowej, budowę nowej nawierzchni drogi, chodnika. Takie zamówienie daje gwarancję spokojnego roku. Przygotowujemy się też do innych przetargów. Sezon dopiero się zaczyna. Większość samorządów gminnych, podobnie jak i powiat planują w tym roku sporo inwestycji drogowych. Podobnie jak w poprzednim roku liczymy na przetargi związane z naprawą zniszczonych po zimie dróg. Ani gmina, ani powiat nie ogłosiły jeszcze przetargów. Wygraliśmy natomiast przetarg na wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych dróg po awariach wodociągowych i kanalizacyjnych. Wartość tego zadania przekracza brutto 300 tys. zł.
W bazie MPRD przy ulicy Żeromskiego jeszcze nie widać wiosennego ożywienia. Na placu stoją samochody uzbrojone w niezbędne urządzenia do zimowego utrzymania dróg. Pod telefonem kierowcy tych pojazdów nadal muszą dyżurować do kwietnia. Nie ruszyła jeszcze wytwórnia masy bitumicznej, ale jak mówią pracownicy, za dwa, trzy tygodnie ekipy ruszą w teren. Od 1 marca spółka rozpoczęła już przyjęcia pracowników na nowy sezon.
Kiedy ruszą wiosenne inwestycje, zatrudnienie wzroście do ponad 50 osób. Firma zatrudni przede wszystkim specjalistów – operatorów maszyn drogowych i budowlanych.
Na dobry rok liczą też inne lokalne firmy branży drogowej i remontowo -budowlanej. W marcu i kwietniu powinny się rozpocząć pierwsze przetargi. Z uwagi na duże inwestycje na drogach wojewódzkich w naszym regionie, można liczyć też na tzw. podwykonawstwo.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *