Napisz esej o Józefie Piłsudskim, wygraj nagrody, jedź do Sejmu!

Rozpoczął się – adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatów ostrowieckiego i opatowskiego – konkurs na esej o działalności politycznej Józefa Piłsudskiego ?Od Magdeburga po Rossę 1918-1935 ? droga polityczna Marszałka?.

Pod ostrowieckim Pomnikiem Józefa Piłsudskiego
Pod ostrowieckim Pomnikiem Józefa Piłsudskiego

Konkurs organizowany jest w związku z ustanowieniem przez Sejm 2017 Rokiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, przypadającym w 150 rocznicą urodzin wielkiego Polaka. Organizatorem konkursu jest poseł Andrzej Kryj oraz Katolickie Liceum im. ks. Marcina Popiela w Ostrowcu Świętokrzyskim. Konkurs potrwa do 30 kwietnia.
Jak podkreśla poseł A.Kryj, celem konkursu jest popularyzacja postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego, pobudzenie kreatywności i osobistych refleksji na temat Marszałka, a także zachęcenie młodzieży do rozwijania i prezentowania swoich literackich umiejętności. Zadaniem uczestnika konkursu jest napisanie eseju na temat działalności politycznej Józefa Piłsudskiego w latach 1918-1935. Esej musi być napisany przez jedną osobę i uczestnik konkursu może przesłać tylko jeden esej. Tematyka prac konkursowych powinna bazować na wiedzy historycznej. Uczestnik konkursu może w swoim eseju odnieść się do wybranego lub wybranych wydarzeń z życia Józefa Piłsudskiego w latach 1918-1935. Pracę konkursową należy dostarczyć do Biura Poselskiego Posła RP Andrzeja Kryja, mieszczącego się przy alei Jana Pawła II 65E w zamkniętej i podpisanej kopercie.
Jury, wybrane przez organizatorów konkursu, przyzna 3 nagrody za 1, 2 i 3 miejsce. Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe. Ponadto autorzy najlepszych prac wezmą udział w wycieczce do Sejmu. Pytania w sprawie konkursu można kierować na adres e-mailowy: biurokryj@onet.pl.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *