Ogromny sukces ucznia „Staszica”. Grzegorz Waliszczak podwójnym finalistą olimpiad przedmiotowych

W gmachu Wydziału Biologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbyło się uroczyste zakończenie eliminacji okręgowych  XLVI Olimpiady Biologicznej 2016/2017.
W okręgu świętokrzyskim obejmującym województwo świętokrzyskie i śląskie  brało udział 58 uczniów. Spośród nich siedmioro zakwalifikowało się do etapu centralnego, który odbędzie się w kwietniu w Warszawie. Grzegorz Waliszczak, uczeń klasy 3 z LO Nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim przygotowywany przez nauczyciela biologii Jolantę Wojtas, został   laureatem i zdobył  pierwsze miejsce w tym okręgu. Jest to dla niego ogromny sukces.
Nagrody rzeczowe i podziękowania za to osiągnięcie odebrali w Kielcach Grzegorz Waliszczak,  Dyrektor  Szkoły Tomasz Kwiatkowski i nauczyciel biologii Jolanta Wojtas.   
Grzegorz Waliszczak uczący się w Liceum Ogólnokształcącym  Nr I w Ostrowcu Świętokrzyskim w klasie z rozszerzonym programem nauczania: biologii i chemii, podczas trzech lat nauki dał się poznać jako uczeń, który zawsze wzorowo wypełnia obowiązki wynikające ze statutu szkoły.
Grzegorz prezentuje wysoką kulturę osobistą w szkole i poza nią, reprezentuje liceum w konkursach i olimpiadach. W roku szkolnym 2015/2016 został finalistą olimpiady biologicznej na szczeblu centralnym. Tytuł ten daje wiele uprawnień min. zwalnia z egzaminu maturalnego z biologii. Ponadto, ma już wolny wstęp na kilka uczelni medycznych np. w Lublinie czy Białymstoku. Należy zaznaczyć, iż Grzegorz jest także finalistą etapu centralnego XXXI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.
Sukcesy  nie kończą zdobywania nowej wiedzy i umiejętności przez tak dociekliwego ucznia. W roku szkolnym 2016/2017 Grzegorz Waliszczak ponownie wykonał samodzielnie pracę badawczą na temat: ,,Wpływ ekstraktów roślinnych na kiełkowanie nasion mniszka lekarskiego?. Opracowanie wyników eksperymentu oraz wyniki testu w dwóch etapach: podstawowym i okręgowym tegorocznej Olimpiady biologicznej zdecydowały ponownie o zakwalifikowaniu ucznia do finału centralnego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *