Szalet miejski będzie darmowy

Od lat mieszkańcy, głównie śródmieścia Ostrowca Świętokrzyskiego, żalą się, że szalet miejski to barak, który nie licuje z estetyką centrum miasta.
-Szalet powinien być na miarę ?dzisiejszych czasów? – apelują mieszkańcy. Być budynkiem trwałym, estetycznym, gdzie jest też pokój ?dla matki z dzieckiem?. Przestronny i niepłatny, czynny w szerszym zakresie czasu.
Za dobry przykład mieszkańcy wskazują szalet na rynku w Starachowicach. Mieszańcy centrum miasta skarżą się na załatwiających swoje potrzeby fizjologiczne w klatkach bloków, przy chodnikach i na skwerkach. Wierzą, że gdyby szalet był darmowy, nie byliby skazani na odór moczu w sąsiedztwie ich mieszkań.

Fot. D. Kostkowski. Przed laty na ostrowieckim Rynku szalety były podziemne.
Fot. D. Kostkowski. Przed laty na ostrowieckim Rynku szalety były podziemne.

Wiceprezydent miasta Marzena Dębniak informuje, że szalet kosztuje symboliczną złotówkę, która i tak nie pokrywa kosztów jego utrzymania. Niemniej jednak zapowiedziała przynajmniej na kilka miesięcy zniesienie opłat. Jak się wyraziła, gdy to nie wpłynie na załatwianie potrzeb fizjologicznych w miejscach niedozwolonych, opłaty powrócą. Prezydent mówiła także o tym, że miejsce, w którym stoi szalet, przyjęło się. Konstrukcja jest stabilna i w miarę estetyczna. W tej chwili rozrastająca się zieleń wpływa na tzw. wtapianie się szaletu w tło. Pozostaje jedynie kwestia pojawiających się śmieci wokół. Jak widać, nie każdy chce korzystać z koszy na śmieci.
Czy zniesienie opłat w szalecie miejskim wpłynie na czystość w centrum oraz czy przyniesie spokój mieszkańcom, pokaże czas.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Szalet miejski będzie darmowy

  • 22/03/2017 at 11:00
    Permalink

    Dlaczego nie mozna odkopac zasypanego szaletu w rynku?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *