Fundacje wspierają ostrowiecki szpital! Dzięki temu ZOZ kupi sprzęt za ponad milion złotych!

Fundacja „Wspólnie pomagamy”, która pomaga ofiarom wypadków, przekazała ostrowieckiemu szpitalowi sprzęt medyczny o wartości blisko 950 tys. zł, m.in. elektrokardiograf, kardiomonitor, respirator, stół do zabiegów, aparat do znieczuleń, videobronchoskop czy zestawy operacyjne.
Z kolei Fundacja ?Daj Szansę Innym? w formie darowizny przekazała sprzęt medyczny w postaci dwóch kardiomonitorów o łącznej wartości 13 tys. zł. Trafią  one na oddziały wewnętrzny II i anestezjologii i intensywnej terapii.
Z środków własnych szpital kupi zaś – za 100 tys. zł – sprzęt specjalistyczny dla oddziału laryngologicznego, komorę laminarną dla pracowni hodowli prątka gruźlicy, kardiomonitor z pomiarem pulsoksymetrii dla pracowni endoskopii i rotor, czyli sprzęt rehabilitacyjny do terapii pasywnej rąk i nóg dla oddziału rehabilitacji oraz myjnię ultradźwiękową dla bloku operacyjnego.
Szczególnie cenny jest zakupy sprzętu medycznego na oddział laryngologiczny, na którym będzie można prowadzać operacje na uchu.
-Przewlekłe zapalenie ucha jest procesem przewlekłym i postępującym ? mówi ordynator oddziału, Krzysztopf Galara. -laryngolog. -Dotyczy chorych w każdym wieku. Najnowsze standardy leczenia przewlekłego zapalenia ucha przewidują nie tyko wyleczenie procesu zapalnego, ale również naprawę aparatu słuchu. Tego typu operacje na uchu środkowym i wewnętrznym planujemy wykonywać w naszym oddziale. Będą one dostępne dla każdego pacjenta z naszego rejonu.
Jak się dowiedzieliśmy, początkowo operacje wykonywał będzie prof. Krzysztof Morawski z Kliniku Otolaryngologii Uniwersytetu Warszawskiego, mieszczącej się przy ulicy Banacha. K.Morawski jest jednym z najlepszych operatorów ucha w Polsce, specjalistą w zakresie otolaryngologii oraz audiologii. Pełni funkcję kierownika Oddziału Otologii i Audiologii w Katedrze i Klinice Otolaryngologii Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie.
-Wykonując tego typu zabiegi osiągniemy trzy cele ? mówi ordynator, K.Galara. Po pierwsze, podniesiemy rangę i status naszego oddziału otolaryngologii, po drugie podniesiemy i to znacząco
kwalifikacje lekarzy z naszego oddziału, a po trzecie osiągniemy sukces finansowy, gdyż operacje uszne są bardzo wysoko punktowane i opłacane przez NFZ.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *