?Gramy w szachy?

W PSP Nr 1 odbył się VII Turniej Szachowy pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego.
Wzięło w nim udział 111 uczniów z 10 szkół podstawowych z powiatu ostrowieckiego. Organizatorami imprezy, która już od kilku lat tradycyjnie odbywa się w PSP Nr 1, był Klub Szachowy ?Hetman? oraz dyrekcja szkoły: Jadwiga Dadia, Paweł Pietrzykowski i Magdalena Skręt. Gra w szachy cieszy się ogromną popularnością. Dzieci chętnie uczestniczą w tego typu zajęciach, gdyż gwarantują one wszechstronny rozwój, a nauka w szkole staje się łatwiejsza. Konkurs był nie tylko sprawdzeniem wiedzy, ale przede wszystkim integracją środowisk uczniowskich i świetną zabawą dla najmłodszych pokoleń ostrowieckich szachistów. Do zawodów uczniowie przystąpili w dwóch kategoriach wiekowych.
Wśród uczniów klas IV-VI pierwsze miejsce zdobył Wojciech Okręt (NSP Konarski), drugie Jan Choina z PSP Nr 7, a trzecie Alan Nowocień z PSP Nr 5.
W klasach I-III zwyciężyła Julia Giemza z PSP Nr 1 przed Michałem Bednarskim z PSP Nr 1 i Michałem Domańczykiem z NSP Konarski.
Klasyfi kacja drużynowa: 1.PSP Nr 1; 2.NSP Konarski; 3.PSP Nr 5; 4.PSP Nr 4; 5.PSP Nr 3; 6.PSP Wymysłów; 7.PSP Chmielów; 8.PSP Nr 7; 9.PSP Kunów, 10.Doły Biskupie.
Partię finałową rozegrało dwoje uczniów: Julia Giemza (PSP Nr1)  i Wojciech Okręt (NSP Konarski), który został zwycięzcą VII Turnieju Szachowego.

1S9B3898

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *