Weiss sprzedany

Firma Weiss Sp. z o.o., zlokalizowana w Ostrowcu Świętokrzyskim, należąca do duńskiej firmy inżynieryjnej Weiss A/S (projektującej, sprzedającej i montującej duże instalacje kotłowe na biomasę oraz instalacje WtE), sprzedała swój zakład produkcyjny duńskiej firmie Danstoker A/S.
Danstoker jest znanym producentem dużych systemów kotłowych, a ostrowiecka fabryka będzie kontynuowała produkcję pod nazwą Danstoker Poland Sp. z o.o.
-Obecnie Danstoker wraz ze swoją spółką zależną Boilerworks, jest jednym z najsilniejszych graczy w branży kotłowej. Przejęcie zakładu umożliwi nowym właścicielom znaczne zwiększenie zdolności produkcyjnych i pozwoli skoncentrować się na projektowaniu i produkcji kotłów – mówi Michael Engsted, przedstawiciel Weiss A/S.
Prezydent Jarosław Górczyński był w gronie tych osób, które jako pierwsze pogratulowały nowym właścicielom.
-Muszę przyznać, że z dużą uwagą przyjmowaliśmy tę wiadomość – stwierdził prezydent Jarosław Górczyński. Istniejąca fabryka odgrywa ważną rolę w gospodarce miasta. Kładziemy wyjątkowy nacisk na zapewnienie inwestorom efektywnej obsługi. Jako samorząd miejski Ostrowca Świętokrzyskiego aktywnie wspieraliśmy powstanie i rozwój spółki Weiss. Dlatego liczę na dalszą współpracę w tym zakresie.
Jan Enemark, prezes zarządu Danstoker A/S w odpowiedzi zapewnił, że interesuje go długoterminowa inwestycja w Ostrowcu Świętokrzyskim, a intencją jego firmy jest silny wzrost zakładu w naszym mieście. Wiadomo też, że gmina Ostrowiec Świętokrzyski zaangażuje się w uzyskanie przez nowego inwestora wszystkich niezbędnych pozwoleń.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *