„Wielkanocny Ryneczek” w Ostrowcu Świętokrzyskim. Centrum miasta już w wielkanocnej odsłonie

Już drugi sezon pojawienie się na Rynku wielkanocnego zajączka, ciągnącego wózek z pisankami, zainaugurowało czas Świąt Wielkanocnych mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego.

Tradycją stał się też kiermasz pod hasłem „Wielkanocny Ryneczek”, połączony z programem artystycznym przygotowanym przez Miejskie Centrum Kultury oraz konkursami dla całych rodzin. Nie inaczej było i w miniony weekend, kiedy to w budkach na Rynku można było kupić świąteczną dekorację, albo coś przygotować według własnego wzoru podczas warsztatów plastycznych.
Na scenie zaprezentowały się dzieci z ostrowieckich szkół i przedszkoli, ale także chóry „Canto Amici” oraz „Ad Libitum”, zespoły „Tremolo”, wokaliści ze studia wokalnego „Pandora”, czy Katolickiego Zespołu Edukacyjnego.
Na fi nał ogłoszono wyniki „II Rodzinnego Konkursu na Najpiękniejszą Pisankę i Palmę Wielkanocną”, zaprezentowano misterium w wykonaniu uczniów z PSP Nr7, zaś prezydent Jarosław Górczyński oraz przewodnicząca Rady Miasta Irena Renduda- Dudek złożyli mieszkańcom świąteczne życzenia.
Laureaci pierwszych miejsc „II Rodzinnego Konkursu na Najpiękniejszą Pisankę i Palmę Wielkanocną”: Helena Wąsik, Laura Pietrzyk (kat. 0-6), Igor Dybiec, Martyna Rybak (7-13), Monika Kowalska, CKU (dorośli), Tomasz Piec z mamą Magdaleną, Ignaś, Marta i Hubert Kądziela oraz Krzysztof Książkiewicz.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *