Targowiska Miejskie inwestują

Targowiska Miejskie w Ostrowcu Świętokrzyskim nie wpłacą blisko 42 tys. zł nadwyżki środków obrotowych do budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski, lecz wykonają za te pieniądze remonty usprawniające funkcjonowanie Bazarku Ogrody.
Dodatkowa kwota na targowe inwestycje
Na placu targowym przy Alei Jana Pawła II już trwają prace projektowe, których zwieńczeniem ma być rozbudowa tutejszego parkingu, remont nawierzchni bitumicznej, oświetlenia oraz inne niezbędne naprawy.
-Chcemy tymi działaniami poprawić byt handlujących, jak również komfort kupujących – przyznaje dyrektor Targowisk Miejskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, Mariusz Kosiarz.
Władze targowisk deklarują, że wszelkie prace będą prowadzone etapami, aby nie zakłócić normalnej pracy bazaru.
-Bardzo mnie cieszy, że pan prezydent i państwo radni podjęliście decyzję, iż ewentualne nadwyżki w ramach naszej działalności będą wspomagały handlujących – nie kryje swego zadowolenia
dyrektor. Deklaruję, że pieniądze wypracowane przez sprzedających wykorzystamy efektywnie. Szczególnie cieszy to, że wrócą one do klientów w postaci usprawnień placu targowego i przełożą się
bezpośrednio na poprawę jakości jego funkcjonowania.
Wniosek już w ocenie
Targowiska Miejskie wspólnie z Gminą Ostrowiec Świętokrzyski przygotowują się również do realizacji inwestycji w oparciu o unijne środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 -2020. Przypomnijmy, że chodzi tu o nowoczesną wiatę targową dla tzw. zielonego rynku.
-Choć wniosek został nie tak dawno złożony i jest obecnie rozpatrywany, zaczął się dla nas okres przygotowań do inwestycji -mówi dyrektor. Prowadzimy rozmowy z funkcjonującymi obecnie podmiotami na temat miejsca przenosin na okres budowy. Deklarujemy przy tym nasze wsparcie.
To gorący okres
Okres przedświąteczny jest bardzo gorący dla Targowisk Miejskich, gdyż na każdym kroku widać większą liczbę odwiedzających to miejsce.
– Zapraszamy wszystkich na przedświąteczne zakupy do Wielkiej Soboty włącznie – mówi dyrektor. Już widzimy bardzo bogatą ofertę produktów sezonowych, pojawiających się tylko przed świętami. Liczę, że Targowiska Miejskie znów spełnią oczekiwania kupujących w 100 procentach.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *