W „Perspektywach”: koncert Farben Lehre i formacji „Łydka Grubasa”

W sobotę 29 kwietnia br. o godz. 20 w klubie ?Perspektywy? zagra formacja ?Farben Lehre?. Zespół w naszym mieście zawsze wypełnia sale koncertowe do ostatniego miejsca, wiec aby nie przegapić tego wydarzenia, warto jak najszybciej zakupić bilety (cena w przedsprzedaży 30 zł), które można nabyć w naszej redakcji od poniedziałku do piątku (godz.8-15, z wyjątkiem wtorków) lub w klubie w piątek i sobotę (od godz. 19).
W minionym roku zespół ?Farben Lehre? obchodził 30- lecie swego istnienia i z tej okazji przygotował kilka niespodzianek. Wiosna i jesień stały pod znakiem klubowej trasy koncertowej, natomiast  w okresie wakacyjnym ?Farben Lehre? pojawiło się na kilku znaczących polskich festiwalach, takich jak: Jarocin, Przystanek Woodstock (Scena Kr?shna), Pankowisko, Cieszanów, Czad Festiwal oraz Summerfall w Płocku, grając specjalne urodzinowe koncerty z okazjonalną setlistą i wieloma zaproszonymi gośćmi. Równolegle ukazał się jubileuszowy, trzypłytowy album, zatytułowany ?Trzy dekady?. Podstawowym atutem tego wydawnictwa była pierwsza w historii kapeli płyta akustyczna, stworzona w poszerzonym składzie, a nagrywana w zaprzyjaźnionym studiu Serakos w Warszawie. Do tego w zestawie pojawiło się dvd koncertowe z Przystanku Woodstock 2016 (z Pokojowej Wioski Krs?hna) oraz identyczny zestaw utworów, ale w oryginalnej wersji elektrycznej. To wyjątkowe wydawnictwo miało swoją premierę na jesieni 2016 roku, nakładem wrocławskiej firmy Lou & Rocked Boys.
Muzyka ?Farben Lehre? jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Najważniejsze utwory to ?Achtung 2012?, ?Anioły i demony?, ?Corrida?, ?Egoiści?, ?Erato?, ?Ferajna?, ?Handel?, ?Helikoptery?, ?Judasz?, ?Kolory?, ?Matura?, ?Pogodna?, ?Pozytywka?, ?Rozkołysanka?, ?Spodnie z GSu?, ?Terrorystan?, ?Zagadka? czy ?Zapamiętaj?.
W Klubie ?Perspektywy? można też już nabyć bilety (w przedsprzedaży 15 zł) na koncert formacji ?Łydka Grubasa?, która zagra w ostrowieckim klubie w sobotę 22 kwietnia o godz. 20.
Zespół ma na koncie dwie prawdziwe płyty i jedną amatorską, zagrał grubo ponad… sześć koncertów, miał przyjemność wystąpić na Przystanku Woodstock i zawsze stara się dać publiczności to, co najważniejsze, czyli solidną dawkę kopa oraz pozytywnej zabawy bez gwiazdorzenia i napinki.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “W „Perspektywach”: koncert Farben Lehre i formacji „Łydka Grubasa”

  • 21 maja 2017 at 23:03
    Permalink

    Łydka Grubasa w mojej opinii jest ligę ponad Farben Lehre i mając możliwość poszedłbym na koncert właśnie z ich powodu.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *