Przetarg na baseny ogłoszony

Już z początkiem maja tego roku poznamy wykonawcę bardzo oczekiwanej przez mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego inwestycji, polegającej na modernizacji otwartych basenów przy pływalni Rawszczyzna.
Gmina zgodnie z zapowiedziami ogłosiła właśnie przetarg na realizację przedsięwzięcia w systemie zaprojektuj i wybuduj.
Pierwszy etap modernizacji obejmuje zaprojektowanie i wykonanie remontu niecki basenowej z przeznaczeniem na basen rekreacyjny oraz zaprojektowanie i wybudowanie ogrodzenia, utwardzenie nawierzchni i pochylni dla osób niepełnosprawnych, a także zaprojektowanie i wybudowanie obiektów tymczasowych: brodzika dla dzieci w obrysie drugiej z istniejących niecek basenowych, placu zabaw dla dzieci i zaplecza kontenerowego oraz trzech biegów schodów i powiązanych z nimi brodzików do płukania stóp i stanowiska do natrysków.
W przyszłości gmina Ostrowiec Świętokrzyski zamierza rozbudować kąpielisko przez budowę dwóch zjeżdżalni wodnych z lądowiskiem w niecce basenowej i sztucznej rzeki wraz z dołączeniem ich do wyremontowanej w ramach modernizacji niecki basenu rekreacyjnego, budowę wiaty i budynku mieszczących zaplecze sanitarne, gastronomiczne i biurowe, budowę pergoli po zachodniej stronie nasypu, dokończenie remontu ogrodzenia terenu. Choć ten przyszły zakres nie jest objęty obecnym przetargowym zamówieniem, jednak w istotny sposób rzutuje na rozmieszczenie elementów zagospodarowania.
Przypomnijmy, że decyzja o ?wskrzeszeniu? otwartych basenów na ?Rawszczyźnie? jest odpowiedzią prezydenta Jarosława Gorczyńskiego na setki, jak nie tysiące wniosków w tej kwestii zgłoszonych przez mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego na portalach społecznościowych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *