Wkrótce nowe oblicze Polnej

W Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim trwa badanie ofert i procedura związana z wyłonieniem wykonawców kilku zadań drogowych.
Ponadto, już w maju ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie stabilizacji skarpy w Ćmielowie.
Przetargi na ulicę Polną i ?powodziówki?
12 kwietnia w ostrowieckim starostwie nastąpiło otwarcie kopert w przetargu na remont drogi powiatowej relacji Szerzawy- Wieloborowice-Garbacz w miejscowości Czażów o długości 1857 metrów. Na wykonanie tej inwestycji złożono w sumie sześć ofert. 14 kwietnia odbyły się dwa przetargi ? na remont drogi powiatowej Nietulisko Duże-Doły Biskupie-Waśniów w miejscowości Nietulisko Duże o długości 630 metrów ? wpłynęło siedem ofert – oraz remont drogi powiatowej relacji Bukowie-Świrna w miejscowości Świrna o długości 1160 metrów ? na wykonanie tego zdania złożono w sumie dziesięć ofert.
Na remonty trzech powyższych dróg Powiat Ostrowiecki otrzymał promesy w wysokości 1 miliona 430 tysięcy złotych w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, czyli tzw. ?powodziówek?.
Dwie oferty złożono w przetargu na przebudowę ulicy Polnej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Iłżecką do skrzyżowania z ulicą Radwana wraz z przebudową skrzyżowania z ulicą Siennieńską. Przebudowie podlegać będzie nawierzchnia ulicy wraz z przylegającymi krawężnikami, tak aby komfort korzystania z tej drogi był odczuwalny. Bezpieczeństwo uczestników ruchu poprawią obustronne szerokie chodniki, ścieżka rowerowa od strony osiedla Słonecznego oraz dwie zatoki autobusowe. Remont tego odcinka ulicy Polnej prawdopodobnie rozpocznie się już w połowie maja i potrwa do końca września bieżącego roku. Najważniejszą kwestią jest budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Polnej z ulicą Siennieńską, która znacznie usprawni ruch  na skrzyżowaniu. Obecnie włączanie się do ruchu jest w tym miejscu bardzo utrudnione, zwłaszcza w godzinach szczytu.
W ramach Programu Przebudowy Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 Powiat Ostrowiecki otrzymał dotację w wysokości 50 proc. kosztów kwalifikowanych tej inwestycji.
Obecnie trwa analiza ofert i procedura związana z wyłonieniem wykonawców tych zadań drogowych.
Stabilizacja niebezpiecznej skarpy
Zarząd Powiatu wyraził zgodę na udzielenie zamówienia na zadanie ?Stabilizacja skarpy wzdłuż drogi powiatowej Ćmielów- Krzczonowice-Przeuszyn wraz z budową kanalizacji deszczowej i odtworzenia ulicy Opatowskiej w Ćmielowie?. Jest to pierwszy etap prac. Zakres robót ma obejmować budowę kanalizacji deszczowej wraz ze studniami betonowymi i studzienkami ściekowymi oraz przyłączeniami do kanalizacji deszczowej. Na całym modernizowanym odcinku zostanie odtworzona nawierzchnia bitumiczna. Powiat Ostrowiecki na realizację tego zadania otrzymał promesę w wysokości 800 tysięcy złotych z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i  Administracji.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Wkrótce nowe oblicze Polnej

 • 24 kwietnia 2017 at 21:52
  Permalink

  Jeden odcinek ulicy w Ostrowcu rewelacja!!! Braknie życia zanim wszystkie ulice powiatowe w mieście będą przejezdne.Co mnie obchodzi droga w Świrnie, ile aut przejeżdża tą drogą ,a ile Jana Pawła lub Samsonowicza albo Sienkiewicza ewentualnie Mickiewicza które są w stanie opłakanym. Brawo Starostwo!!! SOR-unie będzie, pod szpitalem niema gdzie zaparkować, sali koncertowej nie wybudują, łącznik obwodnicy z Opatowską w bliżej nieokreślonym czsie . Wstyd Panie Duda i Panie Mich WSTYD!!!!!!

  Reply
 • 25 kwietnia 2017 at 22:49
  Permalink

  Zrobić jeszcze ul.Mickiewicza do ul. Sienkiewicza dwujezdniową i mamy fajny ciąg drogi.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *