Na co czekają ostrowczanie?

15 wniosków inwestycyjnoremontowych oraz 9 z zakresu kultury i sportu zmierzy się w trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Ostrowca Świętokrzyskiego.
W dniach 11-15 maja br. odbędzie się głosowanie na pozytywnie zweryfikowane wnioski w formie bezpośredniej ? poprzez złożenie przez pełnoletnich mieszkańców maksymalnie dwóch podpisów na listach konsultacyjnych ? po jednym na wybrane zadanie z każdego obszaru zadań.
Strefy zabaw i rekreacji górą
Aż pięć inwestycyjnych projektów dotyczy utworzenia placów zabaw lub siłowni pod chmurką. Tego przykładem jest propozycja powstania placu zabaw na osiedlu Kamienna, strefy rekreacji na osiedlu Patronackim, siłowni w Parku Fabrycznym. Są też dotyczące tego dwa superprojekty łączące siłę osiedli ? ?Po sąsiedzku. Kuźnia relaksu i Ogród sąsiedzki? oraz ?Młodzieżowe centra zabaw i rozrywki?.
Po dwa projekty dotyczą miejsc parkingowych oraz czworonogów. Wnioskodawcy chcą parkingów w okolicy ulic Sikorskiego i Tęczowej, a także przy szpitalu powiatowym, a także ?psich pakietów? oraz domków dla wolno żyjących kotów. Mamy też propozycje monitoringu osiedla Ogrody, wymiany opraw oświetleniowych przy ulicy Kochanowskiego, remontu w okolicy bloku przy ul. Polna 37, budowy chodnika przy skwerku osiedlowym na os. Koszary, czy ustawienie regałów książkowych- terenowych. Cichym faworytem może się jednak okazać projekt modernizacji i remontu infrastruktury dziewięciu ostrowieckich Rodzinnych Ogrodów Działkowych.
Pojedynek na gwiazdy
W tym roku autorzy projektów postawili głównie na ściągnięcie do Ostrowca Świętokrzyskiego gwiazd estrady. Jeden z wniosków proponuje koncert grupy ?Lemon? w amfiteatrze, inny formacji ?Video? w parku na osiedlu XXV-lecia. Są też pomysły występów artystów z kręgu piosenki aktorskiej, Zbigniewa Wodeckiego, bądź ?Czerwonych Gitar? czy mecz piłkarski z drużyną złożoną z aktorów, w której pojawiliby się Marcin i Rafał Mroczkowie, czy Jarek Jakimowicz. Osiedle Ogrody chce zorganizować cykl imprez, w tym zajęcia z aquarobicu dla 300 osób. Jest też wniosek o organizację turnieju judo dla osób z niepełnosprawnością intelektualna, akcje ?Ostrowiec Św. w starej prasie i fotografii?, a także ?Podróż dookoła świata?, której jednym z elementów byłby cykl wycieczek do Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *