Wokół ostrowieckich galerii. Nie wszędzie trwają prace

Z zainteresowaniem obserwujemy, jak powstają galerie handlowe na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego.
Prace pełną para idą przy rozbudowywanych Galerii Ostrowiec i Galerii Mebli ?Arkadia?, ostatnie dni przyniosły z kolei zastój przy Alei 3 Maja, gdzie powstaje Galeria Łysica.
Wstrzymanie prac przy tej ostatniej inwestycji stało się tematem wielu spekulacji, u źródła chcieliśmy poznać przyczyny, że na placu budowy nie ma pracowników wykonawcy. -Obecny postęp prac przy realizacji Galerii Łysica związany jest z czasem potrzebnym na uzyskanie pełnej wytrzymałości elementów konstrukcyjnych, stanowiących podstawę podparcia płyt prefabrykowanych (których montaż jest kolejnym etapem inwestycji)- wyjaśnia Ewelina Plech z DORBUD S.A. Niesprzyjające warunki atmosferyczne wydłużają osiągnięcie wymaganych normami parametrów, jednakże nie będzie miało to wpływu na harmonogram realizacji prac tego obiektu.
W finałową fazę wchodzą prace zwiane z rozbudową Galerii Ostrowiec.
-Obecnie w budynkach trwają prace wykończeniowe (ściany działowe szkieletowe, płytki na ścianach i posadzkach, montaż fasad szklanych), roboty montażowe w zakresie instalacji elektrycznych i sanitarnych- wylicza Agnieszka Kotela z firmy SKANSKA. Roboty na zewnątrz to przede wszystkim prace brukarskie (parkingi, chodniki, drogi).
Tutaj prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, ale mówi się, że obiekt nie zostanie otwarty w lipcu, jak można wyczytać z informacji z banerów na placu budowy, lecz dopiero we wrześniu. Nie wiadomo natomiast, jak w przypadku obu galerii, tej przy Alei 3 Maja i przy Mickiewicza przebiega proces komercjalizacji. Pytany o to przez nas Jeremi Słomiński, dyrektor ds. asset management w firmie First Property (właściciel Galerii Ostrowiec) odpowiedział, że na dzień dzisiejszy nie ma nowych informacji związanych z komercjalizacją obiektu.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Wokół ostrowieckich galerii. Nie wszędzie trwają prace

  • 03/05/2017 at 11:07
    Permalink

    Wow. Galerie zapie..ja pełna parą juz się nie mogę doczekać na zakupy z kolekcji zupełnie takiej samej jak we wszystkich innych galeriach. I popatrzę na uśmiechnięte twarze pracujących tam ludzi za przeciez nie minimum krajowe ?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *