Bezdomni w Ostrowcu Świętokrzyskim tworzą meblowe cudeńka z palet (zdjęcia)

Osoby bezdomne, na co dzień mieszkające w ostrowieckiej noclegowni, prowadzonej przez Zarząd Miejski Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, znów tworzą meble z palet.

Każdy, kto nabędzie wykonane przez nich stoliki, leżaki, rozkładane piaskownice, skrzynki na kwiaty, taborety, wesprze tym samym osoby nie mające na co dzień dachu nad głową.
-Pomysł z produkcją mebli z palet zrodził się przed rokiem – mówi opiekun z noclegowni Jolanta Drążkiewicz. Nie było to łatwe, aby osoby korzystające z naszej placówki zachęcić do takich działań, ale się w niektórych przypadkach udało.
Najróżniejsze meble powstają z drewnianych palet, w których zabezpieczona jest żywność kierowana do największego w województwie magazynu, w którym przechowywana jest żywność, jaki w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi PKPS. Później w zaaranżowanym warsztacie w sąsiedztwie noclegowni powstają najróżniejsze cudeńka, które następnie trafiają do nabywców za sprawą portali aukcyjnych.
– Ubiegłoroczne wakacje pokazały, że zapotrzebowanie na meble z palet jest spore, bowiem świetnie spisują się na działkach, czy przydomowych ogródkach, a nawet balkonach słyszymy. Cieszyliśmy się z każdej osoby, która trafi a do nas i zamawiała, a następnie nabywała ten, czy inny wzór. Władzom ostrowieckiego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej zależy na jak najszerszej aktywizacji osób bezdomnych. Sprawa finansowa całego przedsięwzięcia wydaje się być drugorzędna, bo cieszy nas to, że choć część osób korzystających z noclegowni dla bezdomnych mężczyzn przez nas prowadzonej udaje się zachęcić do wspólnych działań z naszymi pracownikami.
Warto w tym miejscu przypomnieć, że przed miniona zimą Zarząd Miejski PKPS doprowadził niemal do kapitalnego remontu budynku noclegowni, 270 tys. zł. na prace budowlane pochodziło z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, a brakujące 60 tys. zł. stanowiły środki własne.
Wszystkie osoby, które są zainteresowane zakupem mebli z palet produkowanych w Ostrowcu Świętokrzyskim, zachęcamy do kontaktu z noclegownią PKPS pod tel. 41 2474840.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *