Przed nami kolejna edycja ?Schools Fashion?

W ostrowieckim starostwie trwają prace związane z organizacją drugiej edycji pikniku promującego szkoły zawodowe.
?Schools Fashion ? Renesans Inteligentnych Zawodów? w tym roku odbędzie się 31 maja na terenie Zespołu Szkół Nr 3. Zorganizowane po raz pierwszy w 2016 roku wydarzenie okazało się wielkim sukcesem.
Głównym celem imprezy jest szeroka promocja ostrowieckich szkół zawodowych. Każda szkoła zaprezentuje swoją ofertę i proponowane kierunki podczas specjalnego pokazu oraz na stoisku promocyjnym.
Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy, aby pokazać, że Powiat Ostrowiecki stawia na zawody, które dają pracę. Dobór kierunków kształcenia wynika z analizy potrzeb rynku pracy. Ważnym partnerem w organizacji pikniku są także ostrowieccy przedsiębiorcy, dla których ?Schools Fashion? ma być zachętą na kooperację ze szkołami zawodowymi. Taka współpraca to dla nich doskonała szansa na ukształtowanie i pozyskanie nowej kadry pracowników.
Przykładem świetnie sprawdzającej się kooperacji z przedsiębiorcami jest klasa o profilu technik- mechatronik, funkcjonująca w Zespole Szkół Nr 3 pod patronatem pod patronatem Celsa Huta Ostrowiec. Kolejne tak ważne porozumienie pomiędzy samorządem a sektorem prywatnym podpisano pomiędzy Zespołem Szkół Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim, Powiatem Ostrowieckim i firmą Finow Polska, która jest wiodącym producentem urządzeń i konstrukcji stalowych dla przemysłu maszynowego i energetyki.
W związku z zapotrzebowaniem na fachowców branży szwalniczej od roku szkolnego 2017/2018 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego działać będą nowe kierunki kształcenia, m.in. technik przemysłu mody. Będzie to klasa pod patronatem Wólczanki Shirts Manufacturing Ostrowiec Świętokrzyski. Firma zapewni młodzieży zajęcia praktyczne na terenie zakładu. Deklaruje też pracę dla osób, które ukończą naukę na nowym kierunku. W ?Samochodówce? naukę rozpoczną także przyszli kierowcy mechanicy i mechanicy motocyklowi.
Tak jak w roku ubiegłym, wydarzenie organizuje Powiat Ostrowiecki wraz ze wszystkimi ostrowieckimi szkołami zawodowymi ? Zespołem Szkół Nr 1 (?Ekonomik?), Zespołem Szkół Nr 2 (?Budowlanka?), Zespół Szkół Nr 3 (?THM?) oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (dawna ?Samochodówka?).

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *