Ekologicznie na ostrowieckim Rynku. Wymień makulaturę na sadzonki

Bardzo interesująco zapowiada się inauguracja szóstej edycji kampanii organizowanej przez Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim ?EKO OSTROWIEC?, dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.
Tym razem całość przedsięwzięcia rozpocznie się od  piątkowego happeningu na Rynku, o godz. 11, pod hasłem ?Ostrowiec Świętokrzyski – Miasto z klimatem?. Będzie duża, plenerowa impreza, zorganizowana pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego.
Jej ważnym elementem będzie ogólnomiejska akcja zbiórki makulatury pod nazwą ?420 drzew na 420 ? lecie Miasta?. Zasady jej są proste, bowiem mieszkańcy którzy oddadzą tego dnia minimum 10 kg makulatury otrzymają sadzonki drzew lub roślin ozdobnych. Środki finansowe uzyskane ze sprzedaży makulatury zostaną przeznaczone na ratowanie koni w ramach konkursu organizowanego przez Klub Gaja ?Zbieraj makulaturę ? ratuj konie?.
Równocześnie do 12 maja br. trwała zbiórka makulatury na terenie placówek oświatowych. W piątek wszystkie szkoły biorące udział w akcji otrzymają sadzonki dębów oraz pamiątkowe dyplomy. Placówce oświatowej, która zbierze największą ilość makulatury zostanie przyznany przez prezydenta miasta PUCHAR RECYKLINGU.
Tego dnia na ostrowieckim Rynku staną również stoiska informacyjno ? edukacyjne przygotowane przez ostrowieckie placówki oświatowe, Zakład Unieszkodliwiania Odpadów ?Janik? Sp. z o.o., Agencję Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o. w Ostrowcu Świętokrzyskim; Miejskie Wodociągi i Kanalizację Sp. z o.o.  w Ostrowcu Świętokrzyskim, Remondis Ostrowiec Sp. z o.o., Klub GAJA. Na każdym z nich organizowane będą zabawy, prezentacje oraz liczne konkursy i quizy ekologiczne dla dzieci i młodzieży z atrakcyjnymi nagrodami.
Całość uzupełni konkurs ?Przestrzenna budowla z surowców wtórnych? dla klas szkół podstawowych z terenu Ostrowca Świętokrzyskiego.  Jego finał w którym zapowiedziało swój udział dziewięć klas będzie szalenie interesujący, bowiem na Rynku mają  stanąć  m.in.: pałac Faraona Echnatona, średniowieczny zamek z fosą, opera w Sydney, ?Nową Rawszczyzną?, czy ?Łabędź z recyklingu?.
W ramach imprezy przewidziano też konkurs na najlepsze stoisko edukacyjno ? promocyjne dla publicznych szkół i przedszkoli z terenu Ostrowca Świętokrzyskiego, do którego udział zgłosiło 13 placówek.
Imprezie towarzyszyć mają występy artystyczne dzieci i młodzieży, sekcji artystycznych Miejskiego Centrum Kultury, na zakończenie happeningu przewidziano koncert zespołu ?MASTER TEAM?.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPROGRAM HAPPENINGU ?OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI ? MIASTO Z KLIMATEM?
19 MAJA 2017 – RYNEK MIASTA GODZ. OD 11.00 DO 18.00
11.00   ? oficjalny początek imprezy, powitanie,
11.15   ? Uniwersytet Trzeciego Wieku:
1. ?Czarowniczki ? przewodniczki świętokrzyskie? ? program  kabaretowy,
2. ?Był taki kwiat? ? baśń dla dzieci,
12.00   ? prezentacje artystyczne ostrowieckich placówek oświatowych,
14.00   ? prezentacje sekcji artystycznych Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim,
16.00 ? podsumowanie akcji zbiórki makulatury w szkołach i przedszkolach w ramach konkursu ?Program promocji i wdrażania selektywnej zbiórki odpadów  w szkołach i przedszkolach na terenie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski?, wręczenie nagród, w tym PUCHARU RECYKLINGU,
16.20 ? rozstrzygnięcie konkursu dla klas ze szkół podstawowych z terenu Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego ?Przestrzenna budowla z surowców wtórnych?, wręczenie nagród;
17.00 ?   koncert zespołu MASTER TEAM
18.00 ?   oficjalne zakończenie imprezy.
10.00 ? 18.00 ? zbiórka makulatury ?420 drzew na 420 ? lecie Miasta?
11.00 ? 18.00 ? stoiska edukacyjne przygotowane przez ostrowieckie placówki oświatowe, Zakład Unieszkodliwiania Odpadów ?Janik? Sp. z o.o., Agencję Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o. w Ostrowcu Świętokrzyskim; Miejskie Wodociągi i Kanalizację Sp. z o.o.  w Ostrowcu Świętokrzyskim, Remondis Ostrowiec Sp. z o.o., Klub GAJA
12.00 ? 15.00 ? na płycie Rynku przeprowadzony zostanie konkurs dla klas ze szkół podstawowych z terenu Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego ?Przestrzenna budowla z surowców wtórnych?.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *