Mleczna gala dla najmłodszych ostrowczan (zdjęcia, wideo)

Za nami ?I Ostrowiecka Mleczna Gala?, która z inicjatywy prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego odbyła się we wnętrzach Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Już sam wystrój sali wyjawiał, że mamy do czynienia z wyjątkowym przedsięwzięciem. Kolorowe balony, strefy zabaw, czy strefa karmienia, oraz mnóstwo upominków to wszystko czekało na uczestników eventu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA


Na ten wyjątkowy dzień zaproszenia otrzymali 2-5 miesięczni mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego, ich rodzice oraz dziadkowie. Przybyło około czterdziestu rodzin.
– Chcemy udowodnić, że Ostrowiec należy do naszych najmłodszych mieszkańców- mówił prezydent miasta Jarosław Górczyński. Chcemy o nich właśnie szczególnie zadbać, bo przecież to oni są naszą przyszłością.
Na wstępie spotkania odbyła się prelekcja znanej blogerki i psychologa dziecięcego Małgorzaty Ohme, o tematyce dotyczącej wspomagania dziecka w najwcześniejszym etapie życia ?Bóg nie może być wszędzie, dlatego wynalazł? rodzica?. O tym, jak wspomagać swoje dziecko w rozwoju na najwcześniejszym etapie życia. O najpiękniejszej i najtrudniejszej miłości.
Później przyszła kolej na punkt kulminacyjnym, którym było wręczenie wyprawek pod hasłem ?Bociania sprawka ? prezydencka wyprawka?. Prezydent wspólnie z przewodniczącą Rady Miasta Ireną Rendudą- Dudek składali gratulacje młodym rodzicom i wręczali specjalną wyprawkę.

– Warto inwestować w place zabaw, miejsca  rekreacji, czy np. teraz w otwarte baseny ? mówił prezydent. Nie zapominajmy też o szkołach, które się zmieniają, a ostatnio sięgnęły po olbrzymie unijne wsparcie, aby być jeszcze przyjaźniejsze dla naszych najmłodszych mieszkańców.
Prezydent Jarosław Górczyński podczas spotkania z młodymi rodzicami zaakcentował, że zależy mu, aby do Ostrowca Świętokrzyskiego przyciągać, jak najwięcej młodych małżeństw, stąd inwestycje w nowe bloki, czy  inicjatywy gospodarcze, których  celem jest ożywienie lokalnego rynku pracy.
Podczas gali udzielane były porady lekarza pediatry Magdaleny Klimas. Na sali wydzielona została część rekreacyjna dla starszych dzieci w postaci kącika zabaw oraz strefy dla maluchów i ich rodziców. Na wszystkich uczestników czekał również słodki poczęstunek.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *