Od ponad 50 lat szczęśliwie zakochani (zdjęcia)

W Urzędzie Stanu Cywilnego trzy pary obchodziły 50-lecie pożycia małżeńskiego.
Państwo: Marianna i Marian Dunalowie, Helena i Roman Jeżewscy oraz Danuta i Józef Zającowie z rąk: prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego, kierowników USC w Ostrowcu Świętokrzyskim Łukasza Witkowskiego oraz Małgorzaty Dąbrowskiej odebrali medale nadane przez Prezydenta Rzeczpospolitej, okolicznościowe statuetki oraz kwiaty. Nie zabrakło serdecznych życzeń od najbliższych oraz gromkiego sto lat przy lampce szampana.

Państwo Marianna i Marian Dunalowie poznali na weselu u rodziny. Pobrali się w 26 października w urodziny Mariana w 1966 r. Pani Marianna swoje życie zawodowe związała z Wólczanką, pan Marian z PKS. Doczekali się dwóch córek oraz czworga wnucząt. Dzieci i wnuki zawsze były i wciąż są dla nich najważniejsze. To ?Dziadzia Mania? robił łuki do zabawy, zabierał na ślizgawki, a teraz każdej niedzieli robi ręcznie makaron. Babcia przytula w trudnych chwilach, ale i przygotowuje pierogi w trzech smakach, by zaspokoić gusta kulinarne całej rodziny.
Państwo Helena i Roman Jeżewscy poznali się w pracy wczesną wiosną 1966r. Pani Helena pracowała w sklepie spożywczym. Pan Roman jako kierowca dostarczał towar. Pod koniec tego samego roku pobrali się. Początkowo zamieszkali w domu rodzinnym pana Romana. Gdy na świat przyszły dwie córki wyprowadzili się do własnego domu. Państwo Jeżewscy doczekali się czworga wnucząt. Obecnie dostojni jubilaci przebywają na zasłużonej emeryturze, ciesząc się osiągnięciami swojej rodziny.
Państwo Danuta i Józef Zającowie poznali się jako nastolatkowe. 18-letni wówczas Józef przechodząc obok domu 16-letniej Danuty poprosił o szklankę wody. Najprawdopodobniej woda bardzo mu posmakowała, bo sytuacja ta zaczęła się powtarzać bardzo często. Powoli wkradał się w łaski dziewczyny i jej rodziców. Po trzech latach 12 listopada 1966 r. odbyło się wesele pani Danuty i pana Józefa. Dostojni jubilaci doczekali się troje dzieci oraz trojga wnucząt. Marzeniem państwa Zająców jest doczekanie prawnuka.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *