Umowa z Wólczanką i KSZO

Podczas konferencji starosty Zbigniewa Dudy zawarto porozumienie pomiędzy Powiatem Ostrowiecki, Wólczanką i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w sprawie utworzenia klasy technik przemysłu mody, a także umowę z KSZO Ostrowiec dotyczącą utworzenia klasy ze specjalnością piłka ręczna.
Wólczanką od 1 września w popularnej „Samochodówce” będzie patronowała utworzonej, nowej klasie o nowym kierunku ? technik przemysłu mody. Uczniowie będą zdobywali wiedzę teoretyczną w szkole, a praktyczną u pracodawcy. Będą mogli liczyć na pracę w „Wólczance” lub podjąć studia na kierunku związanym z projektowaniem ubrań.
Z kolei umowa z KSZO, dotyczy utworzenie klasy ze specjalnością piłka ręczna w Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego. Młodzi szczypiorniści podstawy wyszkolenia zdobywać będą w szkole, zaś rywalizować w rozgrywkach prowadzonych przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej oraz Szkolny Związek Sportowy. Szkolenie będzie obejmowało 10 godzin tygodniowo, w tym 3 godz. wychowania fizycznego, 1 godz. zajęć na pływalni i 1 godz. zajęć teoretycznych. KSZO dofinansuje zakup sprzętu sportowego i organizację letnich obozów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *