Licealiści, a fachowcy od techniki?

Michał Pastuszka i Tymoteusz Spychaj, uczniowie ?Chreptowicza?, jako jedyni uczniowie z województwa świętokrzyskiego zakwalifikowali się do centralnego finału Olimpiady Wiedzy Technicznej. davŚmiało można rzec, że ich wiedza świadczy o  bardzo dobrej znajomości materiału znacznie wykraczającego poza podstawę programową w zakresie rozszerzonym. Nasze liceum już szczyci się przodownictwem wśród szkół sięgających po olimpijskie laury.

Michał i Tymoteusz są uczniami trzeciej klasy o profilu matematyczno ? fizyczno – informatycznej. Ich sukces jest niekwestionowany, gdyż o awans do finału olimpiady starało się około 170 uczniów z różnych świętokrzyskich szkół. Do najwyższego szczebla etapu centralnego Olimpiady Wiedzy Technicznej w grupie mechaniczno-budowlanej Komitet Główny OWT zakwalifikował jedynie 37 osób z całej Polski, w tym właśnie dwóch uczniów ?Chreptowicza?. Michał i Tymek zagwarantowali więc sobie pozarekrutacyjny wstęp na studia, na dowolnie wybrany kierunek każdej politechnicznej uczelni wyższej w kraju. Obaj podkreślają jednak, że nie podjęli jeszcze decyzji o tym, która uczelnię wybiorą. Michał zdradza, że chciałby indeks Politechniki Warszawskiej. Tymek wspomina, że być może wybierze Międzywydziałowe  Studia na  Uniwersytecie Warszawskim.

Obaj uczniowie podkreślają, że ich sukces nie byłby możliwy, gdyby nie praca pod kierunkiem uczącego ich nauczyciela fizyki, Wojciecha Studzieżby, który z pasją prowadzi w szkole  koło fizyczne i koło techniczne. Nauczyciel przygotowując każdego roku swych uczniów do przedmiotowych olimpiad, rozbudza w nich chęć zdobywania wiedzy oraz rozwijania zainteresowań związanych z fizyką i techniką.

–  Praca  Wojciecha Studzieżby z uczniami owocuje nie tylko ogromnymi sukcesami na olimpiadach przedmiotowych, ale i  świetnymi wynikami,   jakie osiągają jego podopieczni  na egzaminie maturalnym z fizyki na poziomie rozszerzonym. Średni wynik jest zawsze wyższy o 15-20% od średniej krajowej- podkreśla z dumą dyrektor szkoły Sławomir Miszczuk.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *