Święto innowacji technicznych i wynalazczości w „Broniewskim” (zdjęcia)

Liceum Ogólnokształcące Nr III im. Wł. Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim było gospodarzem trzydniowej ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości (blok B – ?Wynalazczość).
DSCF7357?Broniewski? od 6 lat bierze także udział w olimpiadzie. Działalność tę zapoczątkował i prowadzi z wieloma sukcesami dyrektor liceum Robert Warda. Rok rocznie jej uczniowie zdobywają tytuły finalistów lub laureatów. Olimpiada organizowana jest od 47 już lat przez Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów (PZSWiR) pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W tym roku honorowy patronat nad imprezą objęła również Komisja Europejska poprzez swoje Przedstawicielstwo w Polsce.

DSCF7356W trzydniowych zmaganiach udział wzięło łącznie 83 uczestników eliminacji centralnych z całego kraju. Do ścisłego finału przeszło 10 osób, które na koniec musiały odpowiedzieć na pytania pięcioosobowego jury, składającego się z członków Krajowej Rady Polskiego Związku Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizacji na czele z prezesem Zbigniewem Matuszczakiem, przy licznie zgromadzonej publiczności.
DSCF7359Wyniki indywidualne: I miejsce Wiktoria Walkowiak- wielkopolska północna, II – Dawid Goliszek – okręg lubelski, III – Adrian Matusiak lubuskie północne. Laureatem z 16 miejsca została z ?Broniewskiego? Sylwia Lefek. Drużynowo: I miejsce – okręg wielkopolska północna, II – miejsce okręg pomorski, III – okręg lubelski. Drużyny ze świętokrzyskiego reprezentowały 3-osobowa grupa uczniów z ?Broniewskiego? i grupa dwóch uczennic z ?Broniewskiego? i jednego ucznia z LO im. B. Głowackiego w Opatowa, zajmując 13 i 14 miejsce na 28 drużyn.

DSCF7369

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *