Przed nami Dni Ostrowca naszpikowane atrakcjami

Tegoroczne obchodu Dni Ostrowca będą nawiązywać do rocznicy 420-lecia Ostrowca Świętokrzyskiego.
Od piątku  23 czerwca br. do niedzieli 25 czerwca br. na mieszkańców miasta i nie tylko czekać będzie moc atrakcji. Na trzy dni świętowania zaprasza prezydent Jarosław Górczyński.
Całość rozpocznie się kolejną edycją imprezy dla miłośników klubowych dźwięków- Friends Meeting Night. Zagrają dje i producenci muzyczni, którzy już sporo namieszali na tanecznej scenie. W ostrowieckim Amfiteatrze w Parku Miejskim za dekami staną: Dj Alex, Tiddey, Matt5ki, Gabriel Delgado, Ontune, Trey Vinter, Martin Soundriver, Luki, Blue Silence, Carma , Maju, Lukspy, Szymon Paszko, zaś największą niespodzianką będzie pojawienie się nieco po północy gościa specjalnego, którym jest Alex M.O.R.P.H, jeden z najbardziej rozchwytywanych producentów muzyki trance na świecie.

dni
Równocześnie w Parku Miejskim od godz.17 trwać będą warsztaty plastyki obrzędowej w ramach przedsięwzięcia ?Cuda Wianki?. Ich zwieńczeniem będzie puszczanie wianków w okolicy mola, w rytm utworów, które zaserwuje producent Cez Are Kane.
W sobotę 24 czerwca w ramach święta miasta przeniesiemy się na stadion miejski KSZO, gdzie w godz.10-14 odbędzie się wielki piknik sportowo- rekreacyjny. Od 14.00 rozpocznie się prezentacja instytucji i spółek gminnych, a od 15 sceną na KSZO zawładną artyści z naszego miasta.  Usłyszymy i zobaczymy, m.in. Nauczycielski Chór Coro Cantorum, Studio Wokalne Pandora, Guitar Friends, chóry Ad Libilum i Quod Libet, Szkołę Tańca Progres, zespół wokalny Tremolo, żeńską grupę Kameleon oraz klub sportowy Aimatte. O godz.19.30 publiczność przed koncertem gwizdy rozgrzeje DJ Pawelec z radia ESKA, a na godz. 20.30 zaplanowano początek występu grupy Papa D.
dni1W niedzielę znów przeniesiemy się do Parku Miejskiego, gdzie od godz.15 rozpocznie się ?Aeropiknik?, na który złożą się balonowy trening pokazowy, pokaz repliki balonu Montgolfier, prezentacja hangaru pneumatycznego, żyroskopu, szybowca Foka 4, symulatora lotów balonem, symulatora modeli RC, symulatora szybowca, drona, makiet samolotów, skrzydła Lilienthala, filmów lotniczych, nietypowych latawców, modeli na uwięzi, rakiety wodnej i pneumatycznej, konkursy lotów modeli szybowców, animacje i zabawy.
O godz.16 w amfiteatrze program dla najmłodszych przygotował Dj Miki. Później pojawią się tam Kiper, Dj Wudu, Dj Kravt, Szkoła Tańca Progres, Bboyowe Siły Zbrojne, Studio Tańca i Rozwoju Ruchowego 3 Your Mind, Krasz [Bmx Flatland], Uczniowski Klub Sportowy Black & White. Gwiazdami tego dnia będą artyści sceny hip- hopowej B.R.O. (początek godz.19) oraz O.S.T.R. (początek koncertu godz. 20.30).
Trzydniowym odchodom Dni Ostrowca będzie towarzyszyć FoodTruck Stars tour 2017 powered by RADIO ESKA, a więc restauracje na kółkach z kuchnią z całego świata i doskonała muzyka.
Głównym organizatorem Dni Ostrowca jest Miejskie Centrum Kultury.
Dni Ostrowca na sportowo
Podczas pikniku sportowo – rekreacyjnego zaplanowanego na terenie Zespołu Obiektów Sportowych KSZO przy ul. Świętokrzyskie 11 w ramach obchodów Dni Ostrowca Św. w sobotę, 24 czerwca, odbędzie się szereg imprez dla mieszkańców miasta. Głównymi organizatorami wydarzeń będą Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejskie Centrum Kultury. Tego dnia na obiektach MOSiRu nie zabraknie zarówno propozycji skierowanych do miłośników gier zespołowych (piłka nożna, siatkówka), jak również dyscyplin nie wymagających organizowania się w większe grupy (tenis stołowy, szachy). Będzie można wziąć udział w rozgrywkach turniejowych lub spróbować swoich sił w krótszych formach rywalizacji czy próbach zręcznościowych. Propozycje skierowane będą do małych i dużych mieszkańców Ostrowca Św. Całość urozmaicą występy artystyczne, prezentacje firm miejskich oraz liczne stoiska cateringowe, dzięki czemu będzie można spędzić cały dzień aktywnie i przede wszystkim rodzinnie. Już od godz. 10 organizowane będą różnego rodzaju turnieje, gry, zabawy i konkursy dla osób w każdym wieku.
Turniej szachowy. Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowca Św. rozegrany zostanie w Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO. Rozpoczęcie zawodów zaplanowano na godz. 11. Współorganizatorem turnieju jest Klub Szachowy ?Hetman?. Turniej rozegrany zostanie w pięciu grupach wiekowych: 8 lat, 10 lat, 12 lat, 18 lat oraz OPEN. W turnieju udział wziąć może każdy mieszkaniec Ostrowca Św.  Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 czerwca przez Jarosława Choinę:  telefon 604962690 lub jaroslaw.choina@op.pl.
Dni_Ostrowca_2017_na_sportowo_plakatTurniej tenisa stołowego. Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowca Św. rozegrany zostanie w Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO. Rozpoczęcie zawodów zaplanowano na godz. 16 (losowanie ? godz. 15.30). W turnieju udział wziąć mogą tylko mieszkańcy Ostrowca Św. Zawody rozegrane zostaną w kategoriach mężczyźni do 40 lat i powyżej 40 lat oraz kobiety open.
W tym samym czasie w Sali Fitness rozgrywane będą turnieje dla uczniów szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych (osobno chłopcy i dziewczęta). Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 czerwca do godz. 15 w Dziale Marketingu i Organizacji Imprez MOSiR przy ul. Świętokrzyska 11 (pokój  2.39) lub pod  adresem biuro@mosir.ostrowiec.pl . Zgłosić będzie się też można w dniu zawodów w godz. 15 – 15.30.
Turniej piłki nożnej open. Turniej Piłki Nożnej Dzikich Drużyn o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowca Św. w kategorii Open (16 lat i starsi) rozegrany zostanie na terenie Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO. Rozpoczęcie zawodów zaplanowano na godz. 9.30, a finały o godz. 16.30. W zawodach mogą brać udział drużyny składające się z 6 graczy plus 4 rezerwowych – reprezentujących ostrowieckie firmy, dzielnice osiedlowe, itp., a liczba miejsc jest ograniczona (maksymalnie 8 zespołów). Zgłoszenia na formularzach zgłoszeniowych przyjmowane będą do 20 czerwca w Dziale  Marketingu i Organizacji Imprez MOSiR ul. Świętokrzyska 11 (pokój  2.39)  lub  pod  adresem e-mail biuro@mosir.ostrowiec.pl. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 20 czerwca o godzinie 14.30 w sali konferencyjnej MOSiR.
Dziecięcy turniej piłki nożnej. Dziecięcy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowca Św. rozegrane zostanie na terenie Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO. Rozpoczęcie zawodów zaplanowano na godz. 14. W turnieju mogą wziąć udział drużyny składające się z 6 graczy plus do 4 rezerwowych reprezentujących szkółki piłkarskie, szkoły, kluby sportowe, itp. z terenu Ostrowca Św. Turniej rozegrany zostanie w dwóch kat. wiekowych – rocznik 2009 i młodsi oraz rocznik 2007 i młodsi. Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 czerwca w Dziale Marketingu i Organizacji Imprez MOSiR ul.  Świętokrzyska 11 (pokój  2.39)  lub  na  adres e-mail biuro@mosir.ostrowiec.pl. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 20 czerwca o godzinie 14 w sali konferencyjnej MOSiR.
Turniej piłki siatkowej. Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowca Św. rozegrany zostanie na boiskach o nawierzchni trawiastej na terenie Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO. Rozpoczęcie zawodów zaplanowano na godz. 14. W turnieju mogą brać udział amatorskie drużyny składające się z 4 graczy plus do 4 rezerwowych z terenu Ostrowca Św. w wieku 16 lat i starsi. Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 czerwca w  Dziale Marketingu i Organizacji Imprez MOSiR ul. Świętokrzyska 11 (pokój  2.39)  lub na adresem e-mail biuro@mosir.ostrowiec.pl. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 20 czerwca o godzinie 14.30 w sali konferencyjnej MOSiR.
Volleymania, Street Handball. W Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO rozegrane zostaną finałowe turnieje podsumowujące cykl Ostrowieckiej Volleymanii (w godzinach 9-12) i Street Handballa (w godzinach 12-15). W ramach współzawodnictwa sportowego przez cały rok szkolny zostały rozegrane po cztery turnieje, w których brali udział uczniowie szkół podstawowych . W turnieju Ostrowieckiej Volleymani mogły uczestniczyć uczennice, a w Street Handballu uczniowie z klas IV, V i VI. Turnieje zakończone zostaną meczami pokazowymi, w których z jednej strony staną zwycięskie zespoły, a z drugiej zawodnicy reprezentujący SMS KSZO Ostrowiec Św.
Animacje tenisa ziemnego. Równolegle z turniejem tenisa stołowego w Hali Sportowo ? Widowiskowej KSZO, w godz. od 16 do 19, odbywać się będą animacje dla dzieci i rodziców związane z tenisem ziemnym, które przygotują i przeprowadzą członkowie Ostrowieckiego Stowarzyszenia Tenisowego Winner.
Strefa Animacji. Organizatorzy Pikniku Sportowo – Rekreacyjnego zapraszają wszystkich chętnych do Strefy Animacji, która zostanie zorganizowana w godzinach 14 ? 19 na bocznym boisku Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO (od ul. Traugutta). Przygotowane zostaną tam liczne sportowe atrakcje, będzie można nauczyć się chodzić na szczudłach, zagrać w bule, krykieta, serso, pokonać tor przeszkód, jak również sprawdzić celność w rzutach i strzałach na bramkę.
Od godziny 14 dostępne też będą nieodpłatne dmuchańce, pole paintball i inne atrakcje dla dzieci, m.in. strefa animacji plastycznej, ruchowej i kulturalnej, mobilne miasteczko rowerowe (warsztaty rowerowe, edukacja rowerowa – ruch uliczny, alkogogle, tor przeszkód), stoiska cateringowe, stragany, karuzele itp.

Paweł Słowiński, Dariusz Kisiel

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *