Z Ostrowca nad morze

W dniu 24 czerwca, o godz. 19, z ostrowieckiego dworca odjedzie nad morze do Jastrzębiej Góry, pierwszy wakacyjny autobus PKS Ostrowiec.
W niedzielę 25 czerwca z Ostrowca Św. wyruszy z kolei pierwszy w tym roku autobus do Ustki i Kołobrzegu przez Kielce, Toruń, Darłowo, Łazy, Mielno, Ustronie Morskie Planowane wyjazdy z Ostrowca Św. o godz. 17.45 w dni nieparzyste miesiąca, przyjazdy do Kołobrzegu godz. 10.25. Odjazdy powrotne z Kołobrzegu o godz. 12.55 również w dni nieparzyste.
W dniu 26 czerwca, ostrowiecki PKS rozpocznie obsługę kolejnej linii nadmorskiej do Łeby przez Radom, Płock, Toruń, Malbork, Gdańsk, Sopot, Karwię. Wyjazdy z Ostrowca Św. o godz. 18.00 w dni parzyste miesiąca, przyjazdy do Łeby godz. 8.14. Odjazdy powrotne z Łeby o godz. 17.50 w dni nieparzyste.
Wszystkie połączenia nad Bałtyk proponowane przez ostrowiecki PKS są liniami nocnymi. Przedstawiciele firmy podkreślają, że takie były sugestie samym mieszkańców. Bilety na linie nadmorskie można kupować zarówno w kasie dworcowej, u kierowców w autobusach, jak też poprzez Internet w serwisie e-podróżnik. Prowadzona jest również całodobowa telefoniczna rezerwacja biletów, tel. 607 432 921.
Nowością w ofercie ostrowieckiego PKS są wakacyjne połączenia weekendowe do Krzemionek (Rezerwat Archeologiczny) i Bałtowa (Bałtowski Kompleks Turystyczny) oraz do Ujazdu (Zamek Krzyżtopór) zintegrowane z ofertą kolejową PolRegio. Pasjonaci turystyki rowerowej zyskają możliwość dojazdu do Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo w Ujeździe. Ze stacji kolejowej w Ostrowcu Św. będzie kursował autobus z przyczepką przystosowaną do przewozu rowerów.
Dodatkową ofertą dla zorganizowanych grup turystów korzystających z przejazdu do Ujazdu będzie możliwość zwiedzenia Klimontowa oraz Sanktuarium pielgrzymkowego pw. Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach. Autobusy do Bałtowa i Krzemionek będą kursować od 24 czerwca – oficjalne rozpoczęcie wakacji 2017 r. w Bałtowie – we wszystkie soboty i niedziele o godz. 9.19, 12.04 oraz 16.54; odjazdy powrotne z Bałtowa godz. 10.40, 14.00 oraz 17.50. Odjazdy do Ujazdu we wszystkie soboty i niedziele w lipcu i sierpniu o godz. 9.15; odjazdy powrotne z Ujazdu godz. 13.40.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Z Ostrowca nad morze

 • 12/06/2017 at 17:02
  Permalink

  Kazali reklamować, więc reklamujecie? Poucinano jeszcze więcej kursów, niż zwykle, a z powodu braków kadrowych (kierowcy odeszli tam, gdzie płacą im wyższą stawkę) kilkukrotnie została odwołana np. Łódź. Ludzie rzeczywiście utrzymujący tę firmę nie dostaną podwyżek, ale stan pociotków zatrudnionych w biurowcu musi się zgadzać, prawda? Ta firma od jakiegoś czasu stawia na przewozy okazjonalne, nie regularne. Przykre, ale prawdziwe. I nie zmienią tego takie teksty, czy też przyznawanie sobie nagród za które się de facto sami płacą 🙂

  Reply
 • 12/06/2017 at 19:07
  Permalink

  Nie no, MEGA to jest. 16 godzin jazdy zabytkową Setrą bez WC. Ostrowiec… XXI wiek, środek Europy..

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *