Z Ostrowca nad morze

W dniu 24 czerwca, o godz. 19, z ostrowieckiego dworca odjedzie nad morze do Jastrzębiej Góry, pierwszy wakacyjny autobus PKS Ostrowiec.
W niedzielę 25 czerwca z Ostrowca Św. wyruszy z kolei pierwszy w tym roku autobus do Ustki i Kołobrzegu przez Kielce, Toruń, Darłowo, Łazy, Mielno, Ustronie Morskie Planowane wyjazdy z Ostrowca Św. o godz. 17.45 w dni nieparzyste miesiąca, przyjazdy do Kołobrzegu godz. 10.25. Odjazdy powrotne z Kołobrzegu o godz. 12.55 również w dni nieparzyste.
W dniu 26 czerwca, ostrowiecki PKS rozpocznie obsługę kolejnej linii nadmorskiej do Łeby przez Radom, Płock, Toruń, Malbork, Gdańsk, Sopot, Karwię. Wyjazdy z Ostrowca Św. o godz. 18.00 w dni parzyste miesiąca, przyjazdy do Łeby godz. 8.14. Odjazdy powrotne z Łeby o godz. 17.50 w dni nieparzyste.
Wszystkie połączenia nad Bałtyk proponowane przez ostrowiecki PKS są liniami nocnymi. Przedstawiciele firmy podkreślają, że takie były sugestie samym mieszkańców. Bilety na linie nadmorskie można kupować zarówno w kasie dworcowej, u kierowców w autobusach, jak też poprzez Internet w serwisie e-podróżnik. Prowadzona jest również całodobowa telefoniczna rezerwacja biletów, tel. 607 432 921.
Nowością w ofercie ostrowieckiego PKS są wakacyjne połączenia weekendowe do Krzemionek (Rezerwat Archeologiczny) i Bałtowa (Bałtowski Kompleks Turystyczny) oraz do Ujazdu (Zamek Krzyżtopór) zintegrowane z ofertą kolejową PolRegio. Pasjonaci turystyki rowerowej zyskają możliwość dojazdu do Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo w Ujeździe. Ze stacji kolejowej w Ostrowcu Św. będzie kursował autobus z przyczepką przystosowaną do przewozu rowerów.
Dodatkową ofertą dla zorganizowanych grup turystów korzystających z przejazdu do Ujazdu będzie możliwość zwiedzenia Klimontowa oraz Sanktuarium pielgrzymkowego pw. Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach. Autobusy do Bałtowa i Krzemionek będą kursować od 24 czerwca – oficjalne rozpoczęcie wakacji 2017 r. w Bałtowie – we wszystkie soboty i niedziele o godz. 9.19, 12.04 oraz 16.54; odjazdy powrotne z Bałtowa godz. 10.40, 14.00 oraz 17.50. Odjazdy do Ujazdu we wszystkie soboty i niedziele w lipcu i sierpniu o godz. 9.15; odjazdy powrotne z Ujazdu godz. 13.40.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Z Ostrowca nad morze

 • 12 czerwca 2017 at 17:02
  Permalink

  Kazali reklamować, więc reklamujecie? Poucinano jeszcze więcej kursów, niż zwykle, a z powodu braków kadrowych (kierowcy odeszli tam, gdzie płacą im wyższą stawkę) kilkukrotnie została odwołana np. Łódź. Ludzie rzeczywiście utrzymujący tę firmę nie dostaną podwyżek, ale stan pociotków zatrudnionych w biurowcu musi się zgadzać, prawda? Ta firma od jakiegoś czasu stawia na przewozy okazjonalne, nie regularne. Przykre, ale prawdziwe. I nie zmienią tego takie teksty, czy też przyznawanie sobie nagród za które się de facto sami płacą 🙂

  Reply
 • 12 czerwca 2017 at 19:07
  Permalink

  Nie no, MEGA to jest. 16 godzin jazdy zabytkową Setrą bez WC. Ostrowiec… XXI wiek, środek Europy..

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *