Będą nowi dyrektorzy szkół i placówek powiatowych

Zanosi się na prawdziwą zmianę na stanowiskach dyrektorów w kilku ostrowieckich szkołach ponadgimnazjalnych i placówkach oświatowych powiatu.
Zarząd Powiatu Ostrowieckiego przed tygodniem powołał już komisje konkursowe do przeprowadzenia konkursów na dyrektorów Zespołu Szkół Nr 1 im. Mikołaja Kopernika (?Ekonomika?) i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (?Samochodówka?), w których funkcję pełniących obowiązki dyrektorów pełnili dotychczas odpowiednio Małgorzata Węglewicz i Waldemar Szymoniak.
Z kolei w miniony czwartek Zarząd Powiatu Ostrowieckiego podjął decyzję o zorganizowaniu obligatoryjnych konkursów na dyrektorów w trzech kolejnych swych placówkach. Decyzja ta podyktowana jest tym, że upłynęły już kadencje na stanowiskach dyrektorów Elżbiecie Ruteckiej w Zespole Szkół Specjalnych i Ryszardowi Stefankiewiczowi w Bursie Szkolnej. Konkurs będzie także na stanowisko dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii, a to dlatego, że rezygnację złożyła dotychczasowa dyrektor, Ewa Bukała.
Zarząd podjął również uchwałę w sprawie odwołania Artura Łapińskiego ze stanowiska dyrektora ZS Nr 2 (?Budowlanka?).

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *