Co robić w wakacje w naszym mieście?

Sportowe ?Wakacje 2017?

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza mieszkańców Ostrowca Św. na cykl imprez zaplanowanych w okresie letnich wakacji. Nie zabraknie sprawdzonych pozycji w letnim kalendarzu, takich jak piłkarki turniej na Orliku, czy zajęć w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin. Na Pływalni Rawszczyzna będzie się można nauczyć pływać w ramach jednego z trzech wakacyjnych turnusów.
VII Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Orlik Ogrody 2017. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. zaprasza do udziału w VII Wakacyjnym Turnieju Piłki Nożnej Orlik Ogrody 2017. Rozgrywki przeprowadzone zostaną w czterech kategoriach wiekowych ? dla uczniów szkół podstawowych klas I-III, klas IV-VI, szkół gimnazjalnych oraz w kategoriach +16. Pierwsze mecze zaplanowane są na 11 lipca.
Nagrodami w turnieju będą puchary, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe dla trzech najlepszych zespołów w poszczególnych kategoriach wiekowych. Tradycyjnie wyłonieni zostaną też królowie strzelców, którzy wyróżnieni zostaną statuetkami.
W kategorii +16  organizatorzy przewidzieli opłatę wpisową w wysokości 100zł od drużyny.
Zgłoszenia do turnieju przyjmowane będą codziennie u instruktorów na Orliku Ogrody, w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR ul. Świętokrzyska 11 oraz drogą mailową – biuro@mosir.ostrowiec.pl.
Termin składania zgłoszeń upływa 7 lipca i tego samego dnia o godz. 14.00 odbędzie się spotkanie z kapitanami zgłoszonych ekip.
Orlik Ogrody. Codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 11-13 na Orliku Ogrody  odbywać się będą zajęcia rekreacyjno – sportowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Pod okiem instruktora sportu będą mogli poznać różne dyscypliny sportu, a także wziąć udział w licznych mini turniejach, grach i zabawach sportowych.
Gutwin. W okresie wakacyjnym w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin organizowane będą zajęcia sportowo ? rekreacyjne dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Będą się one odbywać w cyklach tygodniowych od poniedziałku do piątku w godzinach 11-13. Poprowadzą je instruktorzy sportu, zapewniając każdego dnia inne rodzaj aktywności. W poniedziałek zajęcia odbywać się będą w Parku Linowym, we wtorek będą to zajęcia biegowe w terenie, w środę zajęcia na sprzęcie pływającym, w czwartek zajęcia na boiskach piaszczystych, a w piątek turystyka rowerowa. W przypadku niesprzyjającej aury, rodzaj zajęć będzie dostosowywany do panujących warunków atmosferycznych. Gutwin_03Udział w zajęciach jest bezpłatny, a zapisać można się bezpośrednio przed zajęciami u instruktora (zbiórka przy ?woprówce?) lub w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR (ul. Świętokrzyska 11, pok. 2.39). Wymagana jest pisemna zgoda rodzica lub prawnego opiekuna na udział dziecka w zajęciach.
Wakacje z futbolem. Gmina Ostrowiec Św. oraz Klub Piłkarski KSZO 1929 w okresie tegorocznych wakacji letnich, w dniach od 1 lipca do 31 sierpnia na boisku bocznym Miejskiego Stadionu KSZO przy ul. Świętokrzyskiej 11 organizują zajęcia piłki nożnej w ramach akcji ?Wakacje z futbolem?. Zajęcia będą przeznaczone dla dziewcząt i chłopców urodzonych w latach 2006, 2007, 2008, 2009 i młodszych. Treningi będą się odbywać w każdy poniedziałek, środę i piątek w godz. 10-11.30.
-W ramach zajęć przewidzieliśmy różnorodne formy zabaw z piłką, konkursy rzutów karnych, konkursy żonglerki, turnieje itp. ? informuje prezes KP KSZO 1929, Maciej Kozicki. -Oprócz zajęć sportowych w ramach akcji będą prowadzone również warsztaty profilaktyczne, których tematyką będzie przeciwdziałanie patologiom społecznym oraz promocja zdrowego trybu życia wolnego od różnego rodzaju niebezpiecznych używek.
Zajęcia będą bezpłatne. Uczestnicy będą ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków. Akcja jest finansowana ze środków Gminy Ostrowiec Świętokrzyski przeznaczonych na przeciwdziałanie patologiom społecznym.

Naucz się pływać!

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. zaprasza w wakacje do udziału w kursach nauki pływania na Pływalni Rawszczyzna. Propozycja skierowana jest do dzieci urodzonych minimum w 2012 roku oraz dla uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Zapisy rozpoczynają się od dziś, 26 czerwca.
Zapisy prowadzone będą wyłącznie osobiście w sekretariacie Pływalni. Zajęcia prowadzone będą w trzech turnusach: 3 – 14 lipca i 17 – 28 lipca oraz 31 lipca – 11 sierpnia (na ostatni turnus zapisy prowadzone będą od 24 lipca).
naukaKażdy z kursów to dziesięć jednostek lekcyjnych od poniedziałku do piątku przez dwa tygodnie. Najmłodsze dzieci będą poznawać tajniki pływania w grupach pięcioosobowych, a starsze w dziesięcioosobowych. Koszt kursu dla osób zameldowanych w Gminie Ostrowiec Św. to 70 zł, a dla osób spoza – 140 zł. Co ważne, jest to całkowity koszt, ponieważ uczestnik zajęć nie musi już wykupywać biletów wstępu na basen. Zajęcia będą odbywać się w godzinach porannych i okołopołudniowych.
To nie koniec promocji na Pływalni Rawszczyzna. Od dziś wprowadzone zostają tańsze bilety dla dzieci od 10 roku życia, uczniów ze starszych klas szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich – bez względu na miejsce zameldowania. Bilet kosztować będzie jedynie 4 zł za godzinę, co pozwoli zaoszczędzić od 2 zł do 4 zł w zależności od przedziału czasowego korzystania z Pływalni. Zapraszamy na ostrowiecki basen – odpocznij aktywnie!

Wakacyjny Konkurs Rodzinny ?Manufaktura konturów, kaprysy zarysów?

W jego ramach przez dziewięć tygodni od 3 lipca do 28 sierpnia 2017 r. w każdy poniedziałek wakacji w lokalnych tygodnikach i na portalach społecznościowych będzie publikowany graficzny kontur trzech najbardziej charakterystycznych obiektów architektonicznych Ostrowca Świętokrzyskiego i powiatu ostrowieckiego (sakralnego, przemysłowego i użyteczności publicznej) wzniesionych na przestrzeni czterech stuleci (od XVII do XX wieku). W konkursie obok rodzin mogą uczestniczyć także czteroosobowe drużyny złożone z niespokrewnionych ze sobą osób w dowolnym wieku.
zarysZadaniem uczestników konkursu będzie poprawne zidentyfikowanie przedstawionych konturów obiektów architektonicznych. Zwycięży ta rodzina lub drużyna, która w jak najkrótszym czasie rozpozna wszystkie obiekty. Nagroda główna to wyjazd do Krakowa, w programie m.in. zwiedzanie Wawelu i podziemi Sukiennic. W każdym tygodniu trwania konkursu pierwsze trzy poprawne odpowiedzi nadesłane przez poszczególne rodziny i drużyny zostaną nagrodzone publikacjami krajoznawczymi oraz wydawnictwami MCK.
Odpowiedzi należy przesyłać na adres mailowy informacja@ostrowiec.travel z dopiskiem ?Konkurs? lub zgłaszać osobiście w Punkcie Informacji Turystycznej w MCK Al.3 Maja 6 (na parterze budynku kina ?Etiuda?). Na odpowiedzi czekamy od poniedziałku (dzień publikowania zadań) do niedzieli poprzedzającej publikację kolejnych konturów. Ogłoszenie zwycięzcy konkursu nastąpi 16 września 2017 r. podczas wernisażu wystawy ?Tamte lata, tamte dni?.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *