MOTOREX otwiera zakład. Szwajcarzy inwestują w Ostrowcu Świętokrzyskim

Działający na międzynarodowym rynku producent środków smarnych MOTOREX otwiera nowy zakład produkcyjny w Ostrowcu Świętokrzyskim.
-Wraz z otwarciem nowego zakładu produkcyjnego w Polsce, szwajcarska firma rodzinna Bucher AG MOTOREX osiągnie nowy etap w realizacji strategii rozwoju -czytamy w specjalnym komunikacie przesłanym przez firmę. Dzięki nowemu zakładowi w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie w przyszłości możliwe zaopatrywanie jeszcze większej liczby klientów w Europie Północnej i Wschodniej w wysokiej jakości produkty marki MOTOREX.
MOTOREX jest największym w Szwajcarii producentem środków smarnych, zatrudniającym ponad 350 osób i dostarczającym swoje produkty do ponad 80 krajów. Przedsiębiorstwo opracowuje, produkuje i rozprowadza innowacyjne, wysokiej jakości środki smarne oraz produkty chemiczno -techniczne stosowane w przemyśle, rolnictwie, budownictwie oraz branży motoryzacyjnej i sportach motorowych. Marka MOTOREX nieustannie cieszy się światowym sukcesem dzięki prowadzonym badaniom, innowacyjności oraz charakterystycznemu dla szwajcarskich przedsiębiorstw dążeniu do perfekcji.
moto1W czerwcu 2017 r. MOTOREX świętuje 100-lecie istnienia i w roku jubileuszu otwiera dodatkową fabrykę w Ostrowcu Świętokrzyskim.
-Chcemy ciągle być liderem, jeżeli chodzi o jakość produktów. Cenimy także bliski kontakt z klientami i rynkiem ? przyznaje Edi Fischer, Dyrektor Generalny firmy MOTOREX. Otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Polsce jest dla nas ważnym krokiem w strategii rozwoju firmy i umożliwia nam lepsze wsparcie klientów z Europy Północnej i Wschodniej produktami MOTOREX.
Przedsiębiorstwo może poszczycić się różnorodnymi certyfikatami ISO i konsekwentnie dąży do zapewnienia jakości procesów na wszystkich etapach. Optymalizacja bezpieczeństwa oraz ochrony zdrowia i środowiska są dla Grupy MOTOREX sprawą naturalną, realizowaną przez każde z podległych jej przedsiębiorstw zgodnie z miejscowymi przepisami i panującymi okolicznościami.
W ciągu najbliższych miesięcy MOTOREX POLAND Sp. z o.o. będzie prowadzić prace budowlane zgodnie z zezwoleniami otrzymanymi od władz lokalnych, aby dostosować zakład do procesu produkcji i z końcem roku móc rozpocząć działalność.
Trochę historii
MOTOREX zakupił w Ostrowcu Świętokrzyskim zakład produkcji olejów i smarów Statoil, wybudowany w naszym mieście w 2009 r. Decyzją koncernu już trzy lata później poddano go relokacji. Potencjał produkcyjny zakładu, który obecnie znajduje się w rękach Szwajcarów, wynosił 1200 -1400 ton miesięcznie. Objętość magazynowa wynosi 1200 m sześc. Fabryka posiada instalację blendującą, umożliwiającą bieżącą kontrolę dozowanych surowców oraz nowoczesną linię do nalewu wyposażoną w system filtracji zapewniający wysoką klasę czystości olejów. Laboratorium analityczne wyposażone jest w najnowocześniejszy sprzęt pomiarowy, umożliwiający kontrolę na każdym etapie produkcji, od przyjęcia surowców do magazynu, poprzez proces produkcji i kontrolę finalnego wyrobu. Teraz na terenie zakładu trwają prace budowlane, za które odpowiada Alpema Constructions.
Gmina gwarantem
O sprzedaży majątku mówiło się od kilku lat, a od 2015 r. w całą transakcję zbycia majątku nowemu właścicielowi mocno zaangażowała się Gmina Ostrowiec Świętokrzyski. Nigdy jednak, do dziś nie padła oficjalnie nazwa nowego inwestora.
-To właśnie miasto od samego początku wystąpiło w roli gwaranta całej transakcji ? podkreślał na naszych łamach Jarosław Górczyński, prezydent miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Odbyło się kilka spotkań roboczych w różnych instytucjach, podczas których wyjaśnialiśmy wszelkie problematyczne kwestie dotyczące inwestycji oraz warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Równolegle rozpoczęliśmy prace związane ze zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na terenie Starej Huty.
Dokonane zmiany miały na celu m.in. rozszerzenie obecnego przeznaczenia działek, na których znajduje się zakład, o funkcję produkcji. Podczas spotkań z zarządem Specjalnej Strefy Ekonomicznej ,,Starachowice? udało się także wyjaśnić kwestię wyłączenia jednej z działek z obszaru strefy. W związku z planowaną rozbudową zakładu pracownicy Urzędu Miasta pomagali inwestorowi w uzyskaniu właściwej decyzji środowiskowej oraz w pozostałych sprawach związanych z ochroną środowiska, a także w uzgodnieniach niezbędnych podczas przygotowywania projektu budowlanego.
Ile osób znajdzie pracę?
Na tę chwilę MOTOREX nie podaje oficjalnych danych dotyczących wielkości zatrudnienia w swym zakładzie w Ostrowcu Świętokrzyskim. Udało nam się ustalić, że wszystkie bieżące procesy rekrutacyjne na otwarte stanowiska są dostępne na portalu Pracuj.pl.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “MOTOREX otwiera zakład. Szwajcarzy inwestują w Ostrowcu Świętokrzyskim

  • 24/07/2018 at 13:00
    Permalink

    Cieszyć może fakt, że są nowe inwestycje. Korzyści dla gminy to nie tylko wpływy z podatków, lecz również nowe miejsca pracy. Trzeba liczyć na to, że gmina dalej będzie się rozwijała i przyciągała kolejnych inwestorów.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *