Ostrowiecki kombinat inwestuje i buduje w Opatowie

W Opatowie po wieloletniej przerwie w budownictwie wielorodzinnym trwa budowa bloku na miejscu dawnej targowicy.
W budynku zostało zaprojektowane 90 mieszkań na 3 kondygnacjach oraz 20 lokali usługowych na parterze. Mieszkańcy otrzymają też 28 miejsc postojowych. Inwestycja budzi spore zainteresowanie mieszkańców. Chętnych na nowe mieszkania  przybywa.
Inwestor i jednocześnie wykonawca, Ostrowiecki Kombinat Budowlany ma zarezerwowane część mieszkań i jeden lokal usługowy. Prowadzone są jednak rozmowy z projektantem, aby w razie mniejszego zainteresowania lokalami usługowymi 13 pomieszczeń na parterze przekształcić na mieszkania. Wówczas blok zyskałby dodatkowo 40 mieszkań. Pozostałoby 7 lokali usługowych. Inwestycja zajmuje 6,5 tys. m kw. A jej koszty ocenia się na 20 mln zł.
Przypomnijmy, że teren pod budynek został kupiony od spółki gminnej Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Opatowie za 1 mln zł. Jak informuje prezes Ostrowieckiego Kombinatu Budowlanego Andrzej Zajączkowski, przedsięwzięcie zostało podzielone na trzy zadania.
-Zadanie pierwsze obejmuje oddanie do użytku bloku z czterema klatkami, zadanie drugie również cztery klatki, zadanie trzecie dwie klatki – mówi prezes A. Zajączkowski. W tym pierwszym zadaniu planowane jest wybudowanie 33 mieszkań i 7 lokali usługowych na parterze. Chcemy je przekazać do użytku we wrześniu br. Tempo realizacji drugiego i trzeciego zadania zależeć będzie od skali zainteresowania naszą inwestycją. Obecnie 70 proc. mieszkań przewidzianych w I etapie inwestycji zostało już zarezerwowanych.  Przyjęliśmy zasadę, że przyszli lokatorzy zapłacą za mieszkania w momencie odbioru kluczy. Taki system daje przyszłym nabywcom mieszkań gwarancję, że inwestycja zostanie zakończona w pełnym zakresie. Teren wokół bloku będzie ogrodzony dwoma bramkami na kartę.

Joanna Boleń, Krzysztof Florys

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *